У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих сім років тому спецпризначенців

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих сім років тому спецпризначенців

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих сім років тому спецпризначенців
. Суспільне Кропивницький

На Алеї Слави Рівнянського кладовища у Кропивницькому вшанували пам'ять спецпризначенців полку імені Святослава Хороброго, які загинули під час бою 29 липня 2014 року. Про це Суспільному розповів пресофіцер полку Олександр Квятковський.

За загиблими відслужили панахиду. Їх пам'ять вшанували хвилиною мовчання. До могил поклали квіти. Прийшли друзі, рідні, побратими загиблих, представники громадських організацій.

Сім років тому військові полку шукали пілота збитого літака СУ-25 неподалік села Латишеве в Донецькій області. Зайшовши на непідконтрольну територію, зустріли місцевого фермера Миколу Бутрименка. Він запропонував військовим розміститись у своєму ангарі. Слідство довело, що фермер видав бойовикам місце перебування спецпризначенців. Під час бою з 19 бійців загинули 10.

"Це був нерівний бій. Хлопці вирішили залишити тих, в кого діти чи вагітні дружини. Тарас Карпа вийшов на перемовини із сепаратистами, для нього вони закінчилися фатально: його розстріляли на місці. Військовослужбовці потрапили у полон, 10 загинули", – розповів Олександр Квятковський.

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих сім років тому спецпризначенців
Могила Тараса Карпи на Алеї Слави Рівнянського кладовища в Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

"Ми сьогодні з сумом та жалем згадуємо всіх, хто відійшов у вічність, захищаючи наш народ і захищаючи його право жити на своїй землі", – сказав Єпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк, який відслужив панахиду.

На вшанування прийшла мама загиблого спецпризначенця Анатолія Бузуляка – Галина Бузуляк. Її син похований у селі Іванівка Кропивницького району. "Ми були на могилі Тошика, а тепер заїхали його побратимів пом’янути і згадати. Він подорожувати любив. Після закінчення університету йому прийшла повістка на строкову службу. А він підписав контракт з третім полком. Пішов служити, сподобалось. Служив з 2009 року, потім підписав ще контракт, а потім війна. А потім все закінчилося в один день, 29 липня".

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих сім років тому спецпризначенців
Суспільне Кропивницький

"Це важкий день. Я дуже люблю літо, але за часи війни воно перетворилось на якісь страшні безкінечні спогади. До цієї операції є дуже багато питань, на яких нема відповідей: чому так сталося, чия це була помилка, які обставини? Але мене завжди дивує, що ніколи за ці роки в цей день ми не бачили тут врятованих пілотів літаків, заради спасіння життя яких загинули наші найкращі хлопці", – розказала координаторка громадської ініціативи «Армія SOS Кропивницький” Оксана Червоная.

Що відомо

  • Сергій Лисенко похований у Коломиї, Івано-Франківської області,
  • Анатолій Бузуляк – в Іванівці, Кропивницького району,
  • Кирило Андреєнко – у Львові,
  • Лев Панков – у Малій Висці,
  • Ярослав Шимчик – у Гайвороні,
  • Олексій Глобенко, Андрій Шершень, Сергій Гришин, Роман Рикалов і Тарас Карпа – на Алеї слави в Кропивницькому.

В червні 2016 року обвинувачуваного у загибелі 10-ти спецпризначенців фермера Миколу Бутрименка затримали. У травні 2019 році засудили до 8 років за фінансування" тероризму. У грудні 2019-го Україна повернула фермера окупантам під час обміну. Тоді додому повернулися 76 українців. 127 – звільнили з українських СІЗО та в’язниць і відправили до самоназваних "ДНР" та "ЛНР". Під час судового засідання у вересні Микола Бутрименко говорив, що не винен у загибелі бійців і що це наклеп військових.

З 2014 року на Сході України загинули 208 бійців з Кіровоградської області. На Алеї Слави поховані 47 бійців Кіровоградщини.

На початок