У Гайвороні дітям заборонили виходити на вулицю після десяти вечора. Що каже правозахисниця

У Гайвороні дітям заборонили виходити на вулицю після десяти вечора. Що каже правозахисниця

У Гайвороні дітям заборонили виходити на вулицю після десяти вечора. Що каже правозахисниця
. Суспільне Кропивницький

У місті Гайворон Голованівського району дітям заборонили гуляти на вулиці з 22:00 до 06:00 годин без дорослих. Про це Суспільному розказала начальниця міської служби у справах дітей Надія Рябоволик.

Так дітям молодше 16-ти років не можна відвідувати ресторани, кав'ярні, магазини, клуби, торгово-розважальні центри після 22:00 без:

  • одного з батьків;
  • опікуна;
  • людини, яка її супроводжує і несе за неї відповідальність.

"Усі обмеження передбачені Законом України "Про охорону дитинства"", – розповіла Надія Рябоволик. Та додала: "У нас були випадки, коли діти крали вночі, навіть в суді розглядалась така справа. Тому, щоб посилити батьківську відповідальність та попередити злочини, учасниками яких можуть бути діти, ухвалили таке рішення".

Перебування дитини в таких закладах вночі – це порушення статті 180 Кодексу України про адміністративні правопорушення, сказала Надія Рябоволик. За її словами, якщо заклад винний у порушенні статті, на власників накладають штраф від 340 до 850 гривень. За повторне порушення протягом року — від 850 грн до 1700 гривень.

Начальниця розповіла: батьки, чиї діти гуляють вночі, порушують статтю 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей". Штраф від 850 до 1700 гривень. За повторне правопорушення – від 1700 до 5100 гривень.

Місцевий житель Гайворону Олександр Горобець розповів, таким рішенням задоволений."Я і сам маю дитину, не хотів би, щоб вона наражала себе на небезпеку. Це ж зроблено для того, щоб підлітки нічого не "вчудили" вночі. Думаю, це рішення правильне".

Що говорить правозахисниця

Правозахисниця Інга Дуднів розповіла, жодним законом України не встановлено обмеження перебування дитини на вулицях та в громадських місцях, крім закладів харчування. "Громадське місце в українському законодавстві визначено тільки в одному законі – Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення". Таким чином вулиця не є громадським місцем. В Законі України "Про охорону дитинства" жодного згадування про громадські місця чи вулицю не має".

Інга Дуднік сказала, ухвалюючи рішення виконавчий комітет:

  • продублював норму закону. "Закон має вищу юридичну силу, ніж рішення виконавчого комітету. І встановлюючи факт правопорушення поліція та суд навряд чи будуть керуватись саме рішенням органу місцевого самоврядування".
  • порушив принцип закладений в Конституції України статтями 19, 22 та 64 про те, що жодне звуження прав людини не може бути на рівні нормативного акту органу місцевого самоврядування.
  • порушив норму статті 33 Конституції України, якою "кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом".

За її словами, відповідальність батьків за гуляння дитини після десятої вечора не підпадає під дію статті 184 кодексу. За її словами, об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких діях:

  1. ухиленні батьків або людей, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей;
  2. вчиненні неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом;
  3. вчиненні неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.

Правозахисниця сказала, що місцева влада може обмежити перебування дітей у ресторанах, кав'ярнях, клубах та торгово-розважальних центрів відповідно до норм статті 201 "Про охорону дитинства". "Передбачено обмеження перебування дитини у віці до 16 років в закладах харчування та закладах, які проводять діяльність у сфері розваг з 22 до 6 ранку".

На початок