В Олександрії відкрили пункт тестування на знання української мови

В Олександрії відкрили пункт тестування на знання української мови

В Олександрії відкрили пункт тестування на знання української мови
. фото Тетяни Троцюк

У місті Олександрія Кіровоградської області у міській книгозбірні відкрили пункт тестування на знання української мови. Про це Суспільному розповіла директорка міської централізованої бібліотечної системи Тетяна Троцюк.

За її словами, іспити складають державні службовці та охочі здобути громадянство. Перевірка проходить відповідно до норм закону про державну мову, що вступили в дію з 16 липня цього року.

"Ми уклали договір про співпрацю з Національною комісією зі стандартів державної мови. З нашої бібліотеки навчання пройшли 3 людей, двоє працюють інструкторами. Маємо вебкамери, мікрофони та навушники, швидкісний інтернет, все, що необхідно для організації тестування".

Щодня іспити з української мови складають 6 людей. За 5 днів роботи пункту завдання пройшли 30 людей, каже директорка бібліотеки.

"До нас приїжджають з Олександрії, Дніпра, Кривого Рогу, Кременчука, Києва, Вінниці, Тернополя та Одеси. У нас зручне сполучення, до нас зручно добратися".

Іспити складаються з трьох етапів – тести, письмо та говоріння. Роботи учасників перевіряють від 12 до 16 днів.

"Ми не видаємо сертифікати. Щоб скласти тести, треба зареєструватися на сайті Націoнальнoї кoмісії зі стандартів державнoї мoви. Після перевірки, учасники заходять у реєстр і завантажують свій сертифікат".

За словами Тетяни Троцюк, перші учасники мають отримати результати до кінця місяця. Реєстрація на іспити відкривається кожні два дні, до кінця цього тижня всі місця на сесії в олександрійській бібліотеці заброньовані.

На початок