"Часто приходжу до сина, молитви читаю". У Кропивницькому вшанували пам'ять спецпризначенців

"Часто приходжу до сина, молитви читаю". У Кропивницькому вшанували пам'ять спецпризначенців

"Часто приходжу до сина, молитви читаю". У Кропивницькому вшанували пам'ять спецпризначенців
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому на Алеї Слави Рівнянського кладовища вшанували пам'ять 8 спецпризначенців третього окремого полку імені князя Святослава Хороброго. Бійці загинули 7 років тому під час мінометного обстрілу поблизу села Провалля Свердловського району Луганської області. Про це Суспільному розповів пресофіцер полку Олександр Квятковський.

Рідні, друзі, волонтери та спецпризначенці зібрались на Алеї Слави о 10:30. За загиблими відслужили панахиду, до могил поклали квіти, їх пам'ять вшанували хвилиною мовчання.

У Кропивницькому на Рівнянському кладовищі вшанували пам'ять 8 спецпризначенців
Суспільне Кропивницький

15-го липня 2014-го року 8 спецпризначенців загинули, виконуючи завдання, сказав пресофіцер.

"19-го червня їх група вийшла в сторону населеного пункту селища Ізварине. 11 липня була перша спроба захоплення цього пропускного пункту, але дали команду відійти. Хоча хлопці його майже відвоювали. Потім 15-го липня вони знову штурмували, але, на жаль, сили ворогів було набагато більше. Хлопців закидали мінами, і 8 з 10 бійців загинули".

Покласти квіти на могилу свого сина прийшов батько загиблого солдата Максима Бендерова — Юрій Бендеров. Розповів, сину був 21 рік, коли той загинув.

"Я поклав квіти, пляшечку води йому поставив. Кожного року приходжу, взагалі часто до нього ходжу, молитви читаю. Він військовим постійно хотів бути. Хороший хлопець, рідко такі діти народжуються. Спокійний, добрий".

"Часто приходжу до сина, молитви читаю". У Кропивницькому вшанували пам'ять спецпризначенців
Суспільне Кропивницький

Дружина загиблого старшого сержанта Миколи Алєксєєва Юлія згадала день, коли дізналася про смерть чоловіка. Йому було 30 років.

"Це було жахливо. 15-го числа ми востаннє з ним говорили о 12-й годині дня. Була дуже душевна розмова. Він сказав, що скоро повернеться додому і дуже мене кохає. У нас був такий договір, він завжди мені дзвонив ще й ввечері, але не цього разу. Мені серце підказало щось погане. О восьмій годині вечора прийшли хлопці з третього полку. Я відкрила, а вони тримали кепки в руках. Все вже було зрозуміло. Мені пояснили, що був обстріл і хлопців поки розпізнати не можуть. Що вони розірвані на шматки. Тіла хлопців привезли тільки здається 23-го липня, бо не могли звідти вивезти: вороги не віддавали".

Розповіла, що після смерті чоловіка здружилася з його мамою Ольгою Алєксєєвою.

15-го липня 2014-го року загинули:

  • підполковник Юрій Коваленко ;
  • старший сержант Микола Алєксєєв ;
  • молодший сержант Богдан Каравайський ;
  • старший солдат Станіслав Майсеєв ;
  • старший солдат Дмитро Рябий ;
  • старший солдат Максим Вербовий ;
  • старший солдат Іван Марков ;
  • старший солдат Максим Бендеров ;

В пам’ять про Героїв 15-те липня у Кропивницькому оголосили Днем пам’яті, на флагштоках біля міської ради приспущено прапори, розповіла працівниця пресслужби міськради Інна Приймак.

На початок