Алергія на сонце. Як її розпізнати та чи можна вилікувати

Алергія на сонце. Як її розпізнати та чи можна вилікувати

Алергія на сонце. Як її розпізнати та чи можна вилікувати
. Pixabay

Якщо під час перебування людини під відкритим сонячним промінням у неї раптово з’являються на тілі почервоніння, набряк, пухирі та сильний свербіж, то це є ознаками алергії на сонце (фотодерматит-ред.). Розповіла Суспільному лікарка-алергологиня Людмила Трочинська. За її словами, зазвичай ця недуга проявляється у вигляді кропив'янкиКропив'янка є загальною назвою для кількох видів дерматиту, які мають один спільний симптом – утворення пухирів, схожих на опік кропивою. Через 15-20 хвилин, коли людина заходить до приміщення, всі ці неприємні симптоми зникають.

У кропивничанки Нелі Желамської алергія на сонце з’явилась влітку чотири роки тому. Жінка в той час перебувала на морі з сім’єю. Після прогулянки з сином побачила, що її тіло почервоніло та з’явився сильний свербіж.

“Максимум 15 хвилин перебування на сонці і моя шкіра покрилася червоними плямами з пухирцями, все почало сильно свербіти. Всі ці неприємні симптоми взялися нізвідки. Останні два роки я вже знаю свій організм і намагаюсь не потрапляти під відкриті сонячні промені”.

Неля не виходить на вулицю без нанесення сонцезахисних кремів. Користується ними з весни і до осені.

“Я наношу крем не тільки на обличчя, а й на все тіло. Буває, що по роботі у мене, наприклад, фотозйомка і я знаю, що буду перебувати на сонці, тоді одягаю одяг з довгим рукавом, щоб максимально захистити своє тіло. П’ю таблетку від алергії”.

Неля Желамська говорить: ліки їй допомагають не завжди.

“Таблетками важко всі ці ознаки прибрати. Буває, що у мене підвищується температура і тоді мені треба ізолюватися від сонця на два тижні, і просто перебувати у закритому приміщенні. Нині море не є для мене місцем відпочинку. Замінила його на похід в гори чи до лісу”.

Людмила Трочинська говорить: якщо у вас з’явились ознаки алергії на сонце, треба звернутися до лікаря та пройти обстеження.

"Фотодерматит уражає відкриті ділянки тіла людини, на які потрапляє сонячне світло. Переважно це – обличчя, ділянка навколо очей, зона декольте, кисті та передпліччя. Пройти обстеження потрібно, тому що є дуже серйозні захворювання, перші симптоми яких можуть бути схожі з фотодерматитом. Наприклад, вовчанкаСистемний червоний вовчак – це хронічне аутоімунне захворювання, яке може вражати різні органи, особливо шкіру, суглоби, клітини крові, нирки та центральну нервову систему. . Якщо це повторюється систематично, звертайтеся до лікаря і з’ясовуйте причину, щоб вчасно отримати лікування".

За словами алергологині, алергія на сонце може раптово з'явитися у будь-якому віці.

"У Кіровоградській області алергію на сонце виявляють щороку у дітей, але точну кількість хворих на цю недугу назвати важко. Зазвичай батьки звертаються до лікаря уже з важкими симптомами алергії, з легким перебігом вкрай рідко. Фотодерматит може з'явитися незалежно від віку людини, від цієї недуги не застрахований ніхто".

На початок