Перейти до основного змісту
На Кіровоградщині єдина секція фехтування працює в Олександрії

На Кіровоградщині єдина секція фехтування працює в Олександрії

На Кіровоградщині єдина секція фехтування працює в Олександрії
. Суспільне Кропивницький

Єдина секція фехтування в Кіровоградській області працює в Олександрії. Там безкоштовно займаються 40 дітей віком від 8 до 13 років, розповів Суспільному тренер В’ячеслав Артем’єв. Говорить, на облаштування спортивної зали для фехтування, шпаги, захисні костюми, маски і обладнання витратили власні гроші тренерів – це 20 тисяч гривень.

Під час тренування з фехтування відбувається поєдинок суперників, який триває три хвилини. Перемагає той, хто нанесе більшу кількість уколів. Всього таких може бути 5. Тренер В’ячеслав Артем’єв показав принцип роботи фехтувального обладнання.

"Підключається одним кінцем до системи, другим кінцем він підключається до самої шпаги. Коли відбувається замикання, тобто один із спортсменів наносить укол, проходить фіксація уколу, світиться екран".

Говорить, фехтування, починаючи з 1896-го року, є у програмі Олімпійських ігор.

"У 1985 році засновником фехтування в Олександрії був мій тренер, викладач, майстер спорту Литвиненко Василь. До самої смерті він проводив тут заняття, займалися діти. Я і мій товариш стали викладачами, вчителями фехтування, закінчили Львівський інститут фізичної культури. 1 вересня ми сюди прийшли, як в барліг, підвал, штольню, освітлення не було, дітей соромно було завести, потім ми взяли процес в свої руки".

Облаштовували зал своїми силами. "Ми вклали свої гроші, зробили цей зал. Десь 70 квадратів одна зала, але нам зараз його не вистачає, тому що багато груп займається, ми зводимо дві групи разом, так не повинно бути".

Катерина Глазкова ходить на тренування з фехтування впродовж 4 місяців.

"Фехтування – це єдиний вид спорту, де літня людина може перемогти молоду. Тут треба і рухатися, і думати, фізична підготовка, розуміти ситуацію, треба бути готовим до всього. Фехтування – це дуже елегантний вид спорту, напевно, саме через це я і почала цим займатися. Ми тільки починаємо вчитися, тобто уколи можуть бути досить такі болючі, але, зазичай, вони не дуже відчуваються на тілі".

12-річний Микола Бондар ходить на фехтування 8 місяців.

"Тут важливу роль відіграє не лише фізична сила, але й інтелектуальні здібності, які цей вид спорту дуже прекрасно розвиває".

Чи планують відкривати ще секції фехтування в області, розповідає директорка обласного управління спорту Ірина Глобенко.

"Ми розраховуємо на те, що федерація фехтування області відродиться в юридичній площині і в реєстрі громадських організацій, у нас буде обласна федерація, з якою ми зможемо заключити договір про спільну діяльність і надамо їм офіційну підтримку обласного масштабу. В Пантаївському спортивному інтернаті-ліцеї є інвентар, який закупила обласна рада ще в 2018 році на суму приблизно 100 тисяч гривень. По суті, все є для того, щоб і там у нас була секція з фехтування. Єдине, у нас питання про підтвердження тренерської категорії".

Одне тренування з фехтування триває півтори години. Секція працюватиме до середини липня. Потім на півтора місяця діти підуть на канікули.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок