Ціну за електроенергію, яка залежить від місячного споживання, планують підняти з липня

Ціну за електроенергію, яка залежить від місячного споживання, планують підняти з липня

Ціну за електроенергію, яка залежить від місячного споживання, планують підняти з липня
. УНІАН

Національна компанія "Укренерго" та Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" пропонують підвищти ціну за електроенергію, яка залежить від місячного споживання з липня. Про це Суспільному розповів заступник директора обласної енергопостачальної компанії Олег Соловйов.

Два оператори внутрішнього ринку електроенергії "Укренерго" та "Енергоатом" запропонували свої моделі тарифікації за обсягами місячного споживання, які схожі між собою, говорить Олег Соловйов. "Пропозиції відрізняються тим, що "Енергоатом" більш детально пропонує розділити тариф за обсягом споживання".

"Укренерго" пропонує

  • до 100 кіловат – 84 копійки
  • від 100-300 кіловат – 1,68 гривні
  • понад 300 кіловат – 2, 88 гривні

"Енергоатом" пропонує

  • до 100 кіловат – 84 копійки
  • від 100-200 кіловат – 1,68 гривні
  • від 200-500 – 2,18 гривні
  • понад 500 кіловат – 2, 52 гривні

Підстави підвищити тариф є, вважає завідувач кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту техуніверситету у Кропивницькому Петро Плєшков. "Затрати на вироблення електричної енергії, підняття цін на топливо, газ, вугілля – це все взаємопов’язане. Сюди вкладаються гроші на реконструкцію електричних мереж, крім того, ми будемо оплачувати в тарифі частину коштів на передачу електричної енергії мережами наших енергопостачальних компаній".

Читайте також: На Кіровоградщині ціна на водопостачання може подешевшати на 52 копійки

Обласна енергопостачальна компанія надає послуги понад 450 тисячам жителів області, говорить заступник директора компанії Олег Соловйов. "Ми розуміємо, що та ситуація, яка є сьогодні на ринку, той дефіцит, який існує в коштах на ринку, він повинен чимось покриватися. Рішення держави, щоб привести тарифи до якогось економічно обґрунтованого рівня. Звісно, це може за собою потягнути ріст неплатежів. Тому дуже важливо, щоб наші побутові клієнти вже сьогодні потурбувалися про дві речі. Перша – це розрахуватися за ту електроенергію, яку вже спожили. І друга – це переглянути той режим споживання, який є. І, можливо, встановити якесь енергозберігаюче обладнання".

Кропивничанин Микола Прозирай живе у трикімнатній квартирі. Електроопаленням користується 10 років. "Це найбільш енергозатратне обладнання у нашій квартирі. У зимові місяці використовуємо до тисячі кіловат щомісяця. Помножити на гривню 68 копійок за кіловат-годину – це 1680 гривень тільки за опалення!"

За січень Микола Прозирай заплатив за електроенергію 2170 гривень. У березні – 1617 гривень. "Наразі це не просто чутки, вважаю, це підтверджений факт, що електроенергія подорожчає практично на 70 %, відповідно доведеться платити значно більше грошей, тому доведеться собі взимку у чомусь відмовляти. Вочевидь, це буде електроопалення. Ну будемо мерзнути, будемо економити, а як по іншому?"

Працівник техуніверситету Петро Плєшков так пропонує зекономити на використанні електроенергії: "Використовувати енергоефективне освітлення: світодіодні лампи, енергоефективні побутові прилади вищих класів енергоефективності, які дають можливість скоротити електроспоживання на 30-40%. Тобто, якщо у нас холодильник ще радянських часів, який споживає сотні ватт, то вищий класом енергоефективності, сучасний споживає усього 20-40 ватт. Це є один зі шляхів. Окрім того, впровадження зональних лічильників, які дають змогу економити у нічний час до 50% спожитої електричної енергії".

Нові ціни на електроенергію Уряд визначатиме протягом червня.

"Якщо ми зараз відпускаємо по 15 копійок і по 1 гривні 68 копійок відпускаємо населенню, то можете уявити, куди дівається різниця, – говорить представник Національній атомної енергогенеруючої компанії Олексій Лич. – Зрозуміло, що вона компенсує тариф для "зеленої" енергетики. От ми зараз і добиваємося того, щоб це було змінено. Тому зараз ми ждемо, що найближчим часом будуть зміни відносно соціальних зобовязань, тоді б ми могли реалізувати будь-яку цінову політику, яку запропонує Уряд для населення. У тому числі і щодо того, щоб по 1 гривні 68 копійок відпускати до 200, до 300 навіть була пропозиція кіловат, а все інше вже йде по ціні, яка формується на ринку електроенергії".

Суспільне надіслало запит прес-службі Національної енергетичної компанії „Укренерго” щодо їхнього формування тарифів за обсягами місячного споживання. За словами керівниці прес-служби компанії Антоніни Бажан, відповідь вони нададуть у визначений законом п’ятиденний термін.

На початок