Перейти до основного змісту
У Кіровоградській області 15 тисяч медиків не отримали зарплату за квітень

У Кіровоградській області 15 тисяч медиків не отримали зарплату за квітень

У Кіровоградській області 15 тисяч медиків не отримали зарплату за квітень
. Суспільне: Кропивницький

Працівники понад 60-ти лікарень Кіровоградської області не отримали зарплату за квітень. Це 15 тисяч людей – розповіла голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Козлова.

Гроші за підписані пакети з Національною службою здоров’я отримали сім лікарень та медичних центрів області, каже Лариса Козлова. “Національна служба здоров’я України вимоги до пакетів змінює постійно і тому навіть ті лікарні, які подали заявки до служби, з ними не підписали угоди”.

Чому медики залишилися без зарплати за квітень, розповіла директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я Тетяна Бойко. “В процесі перевірки ми виявили, що більше ніж 450 надавачів медичних послуг подали неправдиві дані щодо наявності медичного персоналу. Щоб виправити ситуацію, ми надсилали листи закладам, які мали провести реєстрацію, дореєстрацію медичного персоналу або підтвердити певні свої дані. В результаті цієї співпраці заклади охорони здоров’я за останній час зареєстрували понад тисячу медичних працівників, щоб відповідати умовам закупівлі. А через це довелося кілька разів переформатовути договори, як результат, надавачі медичних послуг не змогли вчасно отримати договори до відповідної оплати”.

Олександрівська лікарня розрахована на 125 пацієнтів. Працюють тут понад 270 лікарів, медсестер та санітарок, розповіла директорка Алла Гресь. “2460 гривень – це заробітна плата санітарки, медичної сестри без стажу роботи. Лікарі-початківці також мають заробітну плату нижчу, ніж мінімальна”.

За словами директорки лікарні, з Національною службою здоров’я підписали 11 пакетів медичних послуг. “Звірка звітів за квітень ще не відбулася, коли це буде, поки не зрозуміло. Аванс і заробітна плата за квітень не виплачувалися, звичайно, це викликає соціальну напругу в колективі. Нам на заробітну плату за квітень потрібно 3 мільйона 100 тисяч. НЗСУ обіцяє дати 2 мільйона 225 тисяч. Де взяти майже мільйон – незрозуміло. Скоріше за все, будуть скорочення, що скорочувати – я не знаю”.

Каже, зарплату за березень виплатили за рахунок грошей лікарні за платні послуги – це майже 400 тисяч гривень, 102 тисячі отримали від Національної служби здоров’я і допомогла селищна рада.

Через низькі зарплати та заборгованість торік з лікарні звільнились 12 працівників – каже голова профспілкової організації лікарні Віра Рула. “Молодих спеціалістів така мізерна зарплата не влаштовує. Люди шукають іншого заробітку, вони їдуть або в місто працювати, або за кордон”.

Лікарка-дерматовенеролог Олександрівської лікарні Олена Тетерська працює на дві ставки. Каже, за останній рік зарплату вчасно отримували двічі. “З 1 квітня 2020 року, коли нас почала фінансувати Національна служба здоров’я, постійно заплата затримується на 10-20 днів, ми лише минулого тижня останню частину зарплати за березень отримали”.

Каже, немає грошей заплатити за комунальні послуги.

Надати конкретну інформацію про Олександрівську лікарню, директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я не змогла. Сказала, що до кінця тижня лікарні отримають гроші для погашення зарплатної заборгованості.

Читайте також

Топ дня
Вибір редакції
На початок