"Коронавірус став більш агресивним. У лікарні хворі потрапляють родинами. Довго перебувають на штучній вентиляції легень". Так ситуацію в обласній лікарні описує реаніматолог Юлія Живиця. Нині в Кіровоградській області з 1110 ліжок, що забезпечені киснем, вільних половина. Суспільне поспілкувались з тими, хто лікується від коронавірусу в Кропивницькому та з тими, хто їм допомагає.
В інфекційному відділенні обласної лікарні зі 130 ліжок для хворих на ковід зайняті 98. "Хворі постійно змінюються, – говорить завідувач відділення Ігор Сидоренко. – У нас за тиждень виписуються близько 50-60 хворих. Потік дуже великий. Велике навантаження на всіх. На санітарочок, на сестер, на лікарів. Дуже складно".
Відділення, де лікують хворих на ковід, лікар називає "червоною зоною". Вхід туди медикам без захисних костюмів заборонений.
"І фізично, і морально дуже важко працювати, – каже лікарка-реаніматолог Юлія Живиця, – реанімаційні хворі у досить важкому стані, знаходяться на штучній вентиляції легенів. Потребують догляду, терпіння. Дуже складні у процесі лікування. Вірус став страшнішим, вражає більше людей похилого віку, також почав "чіпляти" людей, яким за 40 та 35. Люди тяжко хворіють, дуже довго. Довго тримаються на штучній вентиляції легеней. Лежать цілими сім'ями. І гинуть люди цілими родинами. Їх привозять із районів, із міст, тяжких і кисневозалежних".
Пацієнтка Тетяна Ященко розповідає: "Сама не вірила, що є цей вірус і так вийшло, що захворіла. Була вагітною і тут народжувала. Дитя забрали спочатку в перинатальний, але вже виписали додому, а я доліковуюсь".
Колишнє хірургічне відділення переобладнали на інфекційне. В цій палаті – 12 хворих на ковід.
"Хочу сказати велике дякую персоналу, дуже віддані люди, – каже пацієнтка Валентина Миргородська, – віддані роботі, але ж не вистачає у них елементарних суден. Хворих дуже багато. Навантаження на персонал дуже велике. Надають допомогу, витягують з того світу.Дуже страшно. Поки сюди не попадеш, там не віриться".

У центральній міській лікарні в Кропивницькому з 225 місць зайняті 175.
"Протягом двох років такої кількості не було Дуже тяжкі люди поступають. Швидкі майже не від'їжджають від нашого приймального відділення. Ми дійшли вже до межі. Ми вже настільки, я не знаю…Ми не комп'ютери, ми не машини, не роботи, будь ласка, дотримуйтесь дистанції, носіть маски", – каже заступниця головного лікаря Оксана Кабанчук.
Лікар-анестезіолог Ігор Шаповалов працювати в інфекційне відділення перейшов з полового будинку рік тому. "Нерви стальні, тому що я сам лежав у такій же реанімації під таким же апаратом, тому я знаю, що відчувають ці хворі і ми намагаємось полегшити їм життя. Тут різні ступені підтримки – від звичайного кисню до апаратури ШВЛ. У нас лежать люди, дихають звичайним киснем на лицевій масці. Якщо їм допомагає звичайний потік кисню, то далі ми не вмішуємось. Якщо не вистачає загального потоку кисню, починається високопоточна подача кисню. Раніше ми могли про таке тільки мріяти. Це наступний крок до ШВЛ. Люди, які підключені до нього, у свідомості. Їм допомагає дихати апарат.
Багато працівників, яким 70+, – продовжує Ігор Шаповалов. – Вони просто фізично не можуть тут працювати. А ті що можуть фізично, то вони "на грані". Працюємо сутки через сутки – це дуже напружений графік. Апаратура це добре, але вона потребує уваги і ти постійно перебуваєш у напрузі. А люди, які вважають, що це "чіпування", то я б порадив поспілкуватися з родичами хворих, батьками, дітьми, які тут стоять в черзі і з жахом на очах чекають від нас вісточки.
Люди лежать, вони явно не прикидаються. За день буває 60 нових хворих. Те, що негативний тест, геть нічого не означає, що це не коронавірус. Я не пам'ятаю, щоб у квітні було 250 пневмоній у лікарні. Такого просто не бувало".
Медсестра Оксана Возіян нагадала карантинні правила: "Не влаштовувати гулянок вдома, не ходити у заклади, де багато людей. Дорослі люди не розуміють! Вони – всі в тролейбуси, маршрутки повні, їм потрібно на базари... Люди не розуміють, що це повітряно-крапельна інфекція. Особливо руки! Вони торкаються кругом ними, потім – до обличчя, до слизової. Інфекція передається дуже швидко".
Читайте також
- У Кіровоградській області за минулу добу коронаврісну хворобу підтвердили у 174 людей, 148 одужали. Померли від ускладнень 7.
- У Кропивницькому від коронавірусу почали вакцинувати містян, яким 65 років і більше
- У Кропивницькому від коронавірусу вакцинують тих, хто не може прийти в лікарню
- Кіровоградщина отримала 1170 доз вакцини Pfizer та 8400 доз AstraZeneca