У Кропивницькому перевірять рівень радону в 30-ти школах

У Кропивницькому перевірять рівень радону в 30-ти школах

У Кропивницькому перевірять рівень радону в 30-ти школах
. Суспільне Кропивницький

Рівень радону перевірять в 30 кропивницьких школах. Роблять це в рамках обласної програми захисту населення, розказала начальниця управління освіти Кропивницької міськради Лариса Костенко.

Прилади виготовила фірма з Жовтих Вод. Два прилади встановлять у школах Кропивницького безкоштовно на три місяці. Кожен стоятиме по тижню. Результат тестувань покаже необхідність купівлі таких приладів у подальшому для шкіл та садків області. Вартість одного – 28 тисяч гривень.

Лариса Костенко сказала, прилади потрібні, щоб контролювати рівень родону. "Якщо дані не відповідають санітарному регламенту, будемо роботи необхідне, щоб вміст радону був допустимий. Запланували охопити 25-30 шкіл. Це 40 % закладів міста. Обираючи ці заклади, ми враховували дані, які збирали у 2012 та 2017 роках. У них був підвищений рівень радону. Саме ці заклади включили в цей список.

В залежності від рівня забруднення, заклади освіти на мапі будуть помічені зеленим, жовтим і червоним кольорами. "Зелений – це менше 50. Від 50 до 150 – жовтий. Більше 150 – це червоний. Де буде червоний колір, там потрібно робити екстренні антирадонові заходи. Або вентиляцію, або укріплення фундаменту", – розповів директор регіонального центру підвищення кваліфікації Сергій Зелінський.

За словами керівника обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій Володимира Слінченка, в школах області рівень радону вимірювали три роки тому. "Якщо 50 метрів кубічних – допустимо. У деяких школах було 400 і 200. Тобто, перевищення є по області. Для того, щоб затвердити програму, необхідно аналітику зробити і відповідний моніторинг у школах Кропивницького, відповідно буде аналітика, – сказав керівник обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій Володимир Слінченко.

Що відомо

Радон – це небезпечний для здоров'я радіоактивний газ, який утворюється під землею, при розпаді порід, що містять радіоактивні елементи.

Читайте також

  • У Гайвороні створили молодіжний простір "Гайка"
  • У лабораторії Держпродспоживслужби у Кропивницькому роблять термінові тести на коронавірус
  • В Олександрії створили сквер Героїв АТО

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок