У Кропивницькому мітингували за перейменування області

У Кропивницькому мітингували за перейменування області

У Кропивницькому мітингували за перейменування області
. Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому на площі Героїв Майдану провели акцію на підтримку перейменування Кіровоградської області у Кропивницьку.

Під стінами обласної ради, за підрахунками Суспільного, зібрались 27 людей. Співорганізатор акції – координатор громадської організації ‘‘Рух опору капітуляції’’ Дмитро Сінченко.

У Кропивницькому містяни просили депутатів облради посприяти перейменуванню області
У Кропивницькому містяни просили депутатів облради посприяти перейменуванню області. Суспільне: Кропивницький

"Ми зібрались під облрадою перед початком сесії ради, о 9.30. Ми хочемо, щоб депутати написали звернення до Верховної ради про те, щоб процес перейменування завершився. Попереднє скликання Верховної Ради майже завершило його, бракувало останнього голосування, яке не відбулося через проведення дострокових виборів".

"Вже давно місто перейменоване, – говорить учасник акції Сергій Капітонов, – вже давно і відповідний комітет у Верховній раді, і Конституційний суд рекомендував перейменувати Кіровоградську область у Кропивницьку, а Дніпропетровську на Січеславську. Але наші депутати говорять, що треба це питання колись виносити на референдум. Це державні питання, ми ж не обговорюємо на референдумах, чи такий, наприклад, кримінальний кодекс".

"У нас повинна бути національна, людська гідність, щоб область носила ім'я достойного земляка, а не чоловіка, який ініціював голодомор в Україні, – вважає учасниця зібрання Олена Гетьман.

Перехожі, з якими поспілкувалось Суспільне розповіли, що вони думають про перейменування області. "Місто вже давно зветься Кропивницьким, щоб не виникало заплутаності, я за те, щоб область нарешті перейменували, говорить перехожа Мая Чуйкова.

У Кропивницькому містяни просили депутатів облради посприяти перейменуванню області
Суспільне: Кропивницький

На площі з донькою гуляла Наталя Ткаченко. "Взагалі, мені все одно, як називатиметься область, але логічно, щоб вона називалась однаково з обласним центром".

Акція тривала 50 хвилин.

На початок