На Кіровоградщині збудували перше діагностичне відділення за гроші програми "Велике будівництво"

На Кіровоградщині збудували перше діагностичне відділення за гроші програми "Велике будівництво"

На Кіровоградщині збудували перше діагностичне відділення за гроші програми "Велике будівництво"
. Суспільне: Кропивницький

Перше в Кіровоградській області діагностичне відділення екстреної медичної допомоги збудували за гроші програми "Велике будівництво" у Добровеличківській лікарні. В області таких планують відкрити шість. На будівництво цього витратили 10,5 мільйонів гривень державного та місцевого бюджетів, розповів Суспільному головний лікар Петро Гинькут.

Приймальне відділення екстреної медичної допомоги збудували в хірургічному корпусі Добровеличківської лікарні, каже Петро Гинькут. ”Раніше відділення знаходилось в терапевтичному корпусі, це було не логічно, тому що воно має знаходитись там, де реанімація, хірургія, пологовий. Частину обладнання, яке чекаємо від держави вже отримали – це комп'ютерний томограф, рентген-апарат”.

У відділенні є декілька входів. Є вхід для пацієнтів, які пересуваються самостійно, і вхід для пацієнтів, яких доставляють автомобілі екстреної допомоги. Поруч з оглядовою кімнатою буде кабінет комп'ютерної діагностики. В ній встановлений комп'ютерний томограф. Лікар, який буде працювати на ньому, нині проходить навчання. ”Про такий томограф ми навіть і не мріяли. Це абсолютно новий комп'ютерний томограф, який не був у використанні. 33 зрізевий. Діагностика значно покращиться”.

Реконструкцію будівлі розпочали у жовтні минулого року. “Гроші виділялись не в один етап. Спершу від президентської програми 8 мільйонів гривень. Далі суму збільшили ще на 1 мільйон, але цього не вистачило і громада виділила ще 1,5 мільйон гривень".

Приймати пацієнтів почнуть з 30 березня. Після відкриття відділення, будуть його дооблаштовувати.

Що відомо

  • “Велике будівництво” — це програма, ініційована торік Президентом України у 2020 році. Розрахована на п’ять років, фінансується з Державного фонду регіонального розвитку та «Укравтодору». У рамках програми передбачаються капітальні ремонти або будівництво доріг, шкіл, дитячих садків, спортивних комплексів, лікарень.
  • Понад 200 об’єктів у дорожній галузі, освіті, спорті та медицині стали складовою програми "Велике будівництво" на Кіровоградщині у 2020-2021 роках.

Читайте також

На початок