13 із 40 шкіл Кропивницького не набиратимуть учнів до десятих класів у 2021 році. Про це Суспільному розповіла начальниця міського управління освіти Лариса Костенко. За її словами, такі зміни у школах відбуваються через реформу освіти. Суспільне дізнавалось, як відбувається перехід кропивницької школи №24 до гімназії.
Згідно вимог нового законодавства про освіту, школи поділять на три ланки: початкову, гімназію та профільні ліцеї. Нині у Кропивницькому 10 шкіл стали гімназіями з дев’ятирічним терміном навчання. Три школи закінчують процес переходу до гімназій. Серед них – школа №24.
Освітня реформа, за словами Лариси Костенко, дає дев’ятикласникам вибір для подальшого профільного навчання у 10-11 класах: ”Ми відкриваємо 10 класи тільки в тих школах, де є матеріально-технічна база для певних профілів, там, де є якісний кадровий склад старшої школи і там, де є якісні показники успішності учнів”.
Школа №24
Нинішні дев’ятикласники, за реформою освіти, 2021 року обиратимуть інший заклад для подальшого навчання. Набір до десятого класу у цій школі припинили 2019 року.

За словами батька дев’ятикласниці Олега Чабана, відсутність 10 класів у школі – це незручно: ”Не дуже схвально ми зустріли таку звістку, тому що гарний колектив, надавали якісну освіту. Переводити дитину – це певні незручності. Крім того, не завжди діти готові до переходу в інший колектив, де інші вимоги”.
Вчителька англійської мови Анна Похила розповіла, що відсутність 10-11 класів не вплинула на навантаження: ”Одна вчителька переїхала в іншу країну. Навантаження перерозподілили між трьома вчителями”.
За словами директорки школи Ірини Самохвал, зараз розробляють нові статутні документи та оголосили конкурс на кращу назву гімназії. За її словами, щоб школа стала гімназією, потрібен час: випустити одинадцятикласників, після цього змінити статут. Про його зміну почали думати після ухвалення Закону про освіту 2017 року – розповіла директорка.
Стати гімназією кропивницька школа №24 має до вересня 2021 року.
Читайте також
- Об’єднала професію і захоплення. Кропивничанка створила ”Ательє щастя".
- "Програмістами не стають ліниві люди, які не вірять у себе", – кропивницький android-розробник.