"Мені не страшно". Перший провакцинований від Covid-19 кропивничанин

"Мені не страшно". Перший провакцинований від Covid-19 кропивничанин

"Мені не страшно". Перший провакцинований від Covid-19 кропивничанин
. freepik.com

На Кіровоградщині розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Про це Суспільному під час брифінгу розповів директор обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко.

"Сьогодні, 25 лютого, на Кіровоградщині розпочалась вакцинації проти COVID-19 вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield), наданою Міністерством охорони здоров’я. На 11:00 вакцинувалися 22 людей. За добу планують вакцинувати 50 людей. Першочергово щеплення отримають працівники мобільних бригад із імунізації. Щоб отримати повну імунізацію від коронавірусу потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів".

Лікар мобільної бригади Ярослав Сушко працює в Центрі медико-санітарної допомоги у Кропивницькому. Він вакцинувався першим. Лікарю 27 років.

"Почуваюся добре. На момент ін’єкції нічого не відчував, крім проведення самої ін’єкції. Мені не було страшно, зовсім не хвилювався.Лікар додав, перед щепленням кожному медичному працівникові міряли температуру, проводили огляд, а також роз’яснювали протипоказання. Далі – підписували згоду на добровільну вакцинацію", – сказав Ярослав Сушко.

На Кіровоградщині розпочалася вакцинація проти коронавірусу
Суспільне: Кропивницький

Як розповіла головна санітарна лікарка області Надія Оперчук, якщо у людини температура тіла вище 38,5 градусів, вакцинацію треба відтермінувати.

Що відомо

  • На першому етапі провакцинують 6050 людей. Це медики, які працюють у лікарнях із хворими на СOVID-19, та працівники й мешканців інтернатів чи інших спеціалізованих закладів із догляду за літніми людьми. Кіровоградшина отримала понад 12 тисяч доз вакцин від Covid-19.
  • На Кіровоградщину привезли першу партію вакцини від коронавірусу.
  • Вакцина Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), де має локальну назву Сovishield.
  • 23 лютого Україна отримала 500 тисяч доз вакцини Охford/AstraZeneca.
  • Протягом першого півріччя до країни може надійти від 2,2 до 3,7 млн доз цієї вакцини у межах глобальної ініціативи COVAX.
  • Вакцина Oxford/AstraZeneca зареєстрована в Україні 22 лютого 2021 року.
  • В Україні заплановано п'ять етапів вакцинації.
  • П'ятеро медиків, які проводитимуть вакцинацію від коронавірусу в Кропивницькому, пройшли навчання. Дводенний тренінг відбувся у Києві. Представникам мобільних бригад розповідали про вакцину BioNTech та надання першої невідкладної допомоги при анафілактичному шоці. Основний склад бригади – це лікар і дві медсестри. Двоє з п’яти медиків, які увійшли до складу мобільної бригади – для заміни.
  • За словами речниці Національної служби здоров’я України Христини Петрик, центри, де сформовані мобільні бригади, отримають оплату за вакцинацію. Цикл вакцинації складається з двох щеплень. На першому етапі Служба на кожну таку медичну команду виплачуватиме по 8 тисяч гривень для підготовки до вакцинації і закупівлі усього необхідного.
На початок