На Кіровоградщину привезли першу партію вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca, яка має локальну назву Covishield. Про це Суспільному розповів голова облдержадміністрації Андрій Назаренко.
"Вакцину купили за державні гроші. Завтра розпочинаємо імунізацію наших медичних працівників", - сказав Андрій Назаренко.
Кіровоградська область отримала 12 100 доз вакцин Oxford/Astrazeneca для імунізації від COVID-19, 13310 шприців і 170 контейнерів для утилізації.
Для вакцинації на першому етапі задіять одну мобільну бригаду, яка працюватиме в обласному центрі. Про це розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко. Бригада вакцинуватиме медиків семи госпітальних баз.
На першому етапі провакцинують шість тисяч 50 людей. Це медики, які працюють з хворими на СOVID, працівники й мешканців закладів з догляду за літніми людьми. Вакцинація від коронавірусу добровільна та безкоштовна. В області вона почнеться 25 лютого. "В нас є письмові згоди 1710 людей, які безпосередньо задіяні для лікування хворих на корановірусну інфекцію у госпітальних базах. Але кількість може змінюватися, тому що плануємо вакцинувати не тільки тих хто знаходиться у госпітальних базах, а і інших працівників, які знаходяться на території закладів".
Що відомо
- Першочергово щеплення отримають працівники мобільних бригад із імунізації.
- На першому етапі провакцинують 6050 людей. Це медики, які працюють у лікарнях із хворими на СOVID-19, працівники й мешканці інтернатів чи інших спеціалізованих закладів із догляду за літніми людьми.
- Вакцина Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), де має локальну назву Сovishield.
- 23 лютого Україна отримала 500 тисяч доз вакцини Охford/AstraZeneca.
- Протягом першого півріччя до країни може надійти від 2,2 до 3,7 млн доз цієї вакцини у межах глобальної ініціативи COVAX.
- Вакцина Oxford/AstraZeneca зареєстрована в Україні 22 лютого 2021 року.
- В Україні заплановано п'ять етапів вакцинації.
- П'ятеро медиків, які проводитимуть вакцинацію від коронавірусу в Кропивницькому, пройшли навчання. Дводенний тренінг відбувся у Києві. Представникам мобільних бригад розповідали про вакцину BioNTech та надання першої невідкладної допомоги при анафілактичному шоці. Основний склад бригади – це лікар і дві медсестри. Двоє з п’яти медиків, які увійшли до складу мобільної бригади – для заміни.
- За словами речниці Національної служби здоров’я України Христини Петрик, центри, де сформовані мобільні бригади, отримають оплату за вакцинацію. Цикл вакцинації складається з двох щеплень. На першому етапі Служба на кожну таку медичну команду виплачуватиме по 8 тисяч гривень для підготовки до вакцинації і закупівлі усього необхідного.
Читайте також
- МОЗ оголосило нове карантинне районування. Хто у "червоній" зоні
- У Кропивницькій райлікарні можуть відключити воду та електроенергію
- МОЗ створило інформаційний портал із питань вакцинації від COVID-19