На Кіровоградщину привезли першу партію вакцини від коронавірусу

На Кіровоградщину привезли першу партію вакцини від коронавірусу

На Кіровоградщину привезли першу партію вакцини від коронавірусу
фото Telegram Андрія Назаренка

На Кіровоградщину привезли першу партію вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca, яка має локальну назву Covishield. Про це Суспільному розповів голова облдержадміністрації Андрій Назаренко.

"Вакцину купили за державні гроші. Завтра розпочинаємо імунізацію наших медичних працівників", - сказав Андрій Назаренко.

Кіровоградська область отримала 12 100 доз вакцин Oxford/Astrazeneca для імунізації від COVID-19, 13310 шприців і 170 контейнерів для утилізації.

Для вакцинації на першому етапі задіять одну мобільну бригаду, яка працюватиме в обласному центрі. Про це розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко. Бригада вакцинуватиме медиків семи госпітальних баз.

На першому етапі провакцинують шість тисяч 50 людей. Це медики, які працюють з хворими на СOVID, працівники й мешканців закладів з догляду за літніми людьми. Вакцинація від коронавірусу добровільна та безкоштовна. В області вона почнеться 25 лютого. "В нас є письмові згоди 1710 людей, які безпосередньо задіяні для лікування хворих на корановірусну інфекцію у госпітальних базах. Але кількість може змінюватися, тому що плануємо вакцинувати не тільки тих хто знаходиться у госпітальних базах, а і інших працівників, які знаходяться на території закладів".

Що відомо

  • Першочергово щеплення отримають працівники мобільних бригад із імунізації.
  • На першому етапі провакцинують 6050 людей. Це медики, які працюють у лікарнях із хворими на СOVID-19, працівники й мешканці інтернатів чи інших спеціалізованих закладів із догляду за літніми людьми.
  • Вакцина Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), де має локальну назву Сovishield.
  • 23 лютого Україна отримала 500 тисяч доз вакцини Охford/AstraZeneca.
  • Протягом першого півріччя до країни може надійти від 2,2 до 3,7 млн доз цієї вакцини у межах глобальної ініціативи COVAX.
  • Вакцина Oxford/AstraZeneca зареєстрована в Україні 22 лютого 2021 року.
  • В Україні заплановано п'ять етапів вакцинації.
  • П'ятеро медиків, які проводитимуть вакцинацію від коронавірусу в Кропивницькому, пройшли навчання. Дводенний тренінг відбувся у Києві. Представникам мобільних бригад розповідали про вакцину BioNTech та надання першої невідкладної допомоги при анафілактичному шоці. Основний склад бригади – це лікар і дві медсестри. Двоє з п’яти медиків, які увійшли до складу мобільної бригади – для заміни.
  • За словами речниці Національної служби здоров’я України Христини Петрик, центри, де сформовані мобільні бригади, отримають оплату за вакцинацію. Цикл вакцинації складається з двох щеплень. На першому етапі Служба на кожну таку медичну команду виплачуватиме по 8 тисяч гривень для підготовки до вакцинації і закупівлі усього необхідного.

Читайте також

На початок