У Кропивницькому після реконструкції відкрили терапевтичне відділення легеневої терапії. Там встановили систему розподілення кисню, яких в Україні п’ять – розповів Суспільному національний експерт з медпроєктів Володимир Мітін.
Відділення легеневої терапії з палатами інтенсивної терапії в центральній міській лікарні Кропивницького розраховане на 30 місць. Пацієнтів поки немає. "Оскільки наша лікарня є профільною з інфекційних захворювань, тут будуть лікуватись хворі на пневмонію, бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт", - розповіла завідувачка терапевтичного відділення Вікторія Середенко.
Одна з чотирьох палат інтенсивної терапії на два ліжка обладнана апаратами штучної вентиляції легень, функціональним електричним ліжком. "Є повністю вся система моніторингу за станом пацієнта. Це обладнання може працювати три години без електропостачання", – розповів Володимир Мітін.
За його словами, артеріальний тиск, сатурація, температура, електрокардіограма пацієнта та частоти дихань висвітлюватимуться і записуватимуться на моніторі. Цю інформацію можна роздрукувати, через інтернет вона передаватиметься на пост медсестрі.
У лікарні встановили дві системи подачі кисню, вартість однієї – 280 тисяч гривень. "Унікальність таких систем в тому, щоб не під’єднувати людину одразу до апарату штучного дихання, а максимально втримати пацієнта на подачі кисню. Це називається високопотокова система кисневої терапії, тобто вона дозує кисень під високим потоком".
Біля кожного ліжка знаходиться подача кисню, яким можуть забезпечити кожного хворого. Є у відділенні палати на одне, два, три та чотири ліжкок. Завідувачка Вікторія Середенко у відділенні терапії працює 28 років. Каже, це перший капітальний ремонт, який пам’ятає. "Ремонти тут робилися, але своїми силами ремонтували одну-дві палати. Багато людей, які лежали в цьому відділені, знають, який вигляд мало до ремонту".
У відділені працюють шістнадцять людей. Набиратимуть лікарів-анестезіологів та медсестер, які працюватимуть виключно у палатах інтенсивної терапії. Проектно-кошторисну документацію на реставрацію історичної будівлі державного значення виготовляли три з половиною роки. Реконструювали відділення за півроку. "Реставрація терапевтичного відділення виконана за гроші з міського бюджету. Загальна ціна реставраційних, будівельних робіт - 22 мільйони гривень. На 14,5 мільйонів купили обладнання. Фінально плануємо вкластися в суму 40 мільйонів гривень, - розповів міський голова Кропивницького Андрій Райкович.
Читайте також
- В обллікарні у Кропивницькому створюють відділення екстреної меддопомоги.
- В обласній лікарні у Кропивницькому запрацювала нова киснева станція.
- Друга в області. У Кропивницькому госпіталі побудували кисневу станцію.
- Дитяча обласна лікарня отримала електронні крапельниці.
- Нові правила для "швидкої". Як дотримуються нормативів у Кропивницькому та Долинській.