Нові правила для "швидкої". Як дотримуються нормативів у Кропивницькому та Долинській

Нові правила для "швидкої". Як дотримуються нормативів у Кропивницькому та Долинській

Нові правила для "швидкої". Як дотримуються нормативів у Кропивницькому та Долинській
. Суспільне: Кропивницький

З 1 січня діють нові правила для виїзду швидкої допомоги. Залежно від стану пацієнта, звернення поділяють на критичні, екстрені, неекстрені і непрофільні. Як працює "швидка" у Кропивницькому та Долинській Кіровоградської області, дізнавалось Суспільне.

На Кіровоградщині працюють 88 бригад екстреної допомоги. 20 з них - у Кропивницькому.

Кропивницький

Нові правила для "швидкої". Як дотримуються нормативів у Кропивницькому та Долинській
Суспільне: Кропивницький

Виклики бригад екстреної допомоги надходять у диспетчерську Кропивницької станції екстреної медичної допомоги з усієї області. За добу отримують понад 500 дзвінків. Бригади медиків виїздять на 200 з них. Інші звернення диспетчери відсортовують як нетермінові або консультують телефоном.

Засніженими дорогами до пацієнтів добиратись важко, розповів водій швидкої допомоги Олександр Дубонос. Об 11:50 отримали виклик від кропивничанки. Добрались за 8 хвилин. "Погані дороги. Краще треба їх посипати, розгортати. Під'їзди, провулки не прочищені. Інша проблема - заїзд, що машини ставлять. Проїхати не можна. Стараємось, як можна ближче під'їхати".

Медики оглянули Наталію Гребенюк, яка викликала швидку. Фельдшер Олександр Осіпов перевірив тиск. "Великий тиск просто. 210\130 при робочому 110\70. Зробимо кардіограму, надамо допомогу".

За пів години повертаються на базу. Фельдшерка Анфіса Кучумова сказала, що з січня їх робота змінилась. "Більш екстрено викликають. Якщо гіпертонічна криза, опіки, травми, інсульти, інфаркти. Відсіялись нетермінові виклики, за якими хворі можуть самі звернутись до лікарні. Раніше викликали, як сімейних лікарів - на консультацію. Тепер відчувається, що працюю в екстреній службі".

Від типу виклику залежить термін доїзду бригади – пояснила заступниця генерального директора з медичної роботи Тамара Беспалова. "Критичний виклик – це коли людині потрібна реанімація. Це відсутність дихання, кровотеча при ДТП, пожежа, падіння з висоти. На критичний виклик бригада має доїхати за 10 хвилин з моменту прийняття виклику".

На екстрені виклики бригада має приїхати за 20 хвилин з моменту звернення. "До таких викликів відноситься втрата свідомості, але людина дихає сама. Кровотеча, яку можна контролювати. Ознаки інсульту та інфаркту. Інші звернення, як болі в животі, обслуговуються як другорядні. Тут немає нормативу приїзду".

Долинська, Кіровоградська область

Нові правила для "швидкої". Як дотримуються нормативів у Кропивницькому та Долинській
Суспільне: Кропивницький

У Долинському районі працює чотири бригади швидкої допомоги. Дві з них в Долинській. Автомобіль, на якому їздять до хворих, 12-річний УАЗ. Добиратися на такій машині до хворих – неможливо, каже фельдшер Долинської підстанції екстреної меддопомоги Олександр Пустовіт «Про ті вимоги, які нам ставлять на виклики – 5 хвилин по місту. 10 хвилин до пацієнта і за межі району за 20 хвилин – це нереально. Тому, що ми не перший день працюємо і бачимо де ці населені пункти знаходяться і стан доріг. Якби і хотіли доїхати на УАЗах, але немає можливості".

Додав, чи вчасно до хворого доїде бригада, залежить і від водія, який везе на виклик.

Що відомо

З першого січня 2021 року почали діяти нові правила для виїзду швидкої медичної допомоги. Тепер саме диспетчер екстреної служби вирішуватиме – їхати на виклик бригаді чи не їхати. У нових правилах, визначили чотири стани пацієнта, за якими диспетчер орієнтується як швидко потрібна допомога та чи потрібно взагалі виїжджати бригаді "швидкої". Ці стани:

  • "Критичний". Швидка має доїхати до вас за 10 хв. При цьому життя хворого має бути під загрозою: відсутнє дихання, сильна кровотеча або наслідки удару електричним струмом, блискавкою, сильна інтоксикація тощо.
  • "Екстрений". Час прибуття швидкої: не більше як 20 хв. Ознаки стану: порушення свідомості, кровотеча, розлади дихання, інше.
  • "Не екстрений стан". Тобто життю немає очевидної загрози та стан пацієнта стабільний. У таких випадках диспетчер порекомендує звернутися до сімейного лікаря або направить бригаду, що не виконує екстрені виклики.
  • "Не профільне звернення". Диспетчер порадить звернутися до сімейного лікаря або пацієнта телефоном проконсультує черговий лікар "швидкої".
На початок