У Кропивницькому з обмороженням ніг ушпиталили чоловіка

У Кропивницькому з обмороженням ніг ушпиталили чоловіка

У Кропивницькому з обмороженням ніг ушпиталили чоловіка
. Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому чоловіка ушпиталили з обмороженням ніг до лікарні. Привезла його бригада екстреної медичної допомоги. З початку зими трьох людей з обмороженням і трьох з переохолодженням доставили в лікарні розповіла заступниця керівника центру екстреної медичної допомоги Тамара Беспалова.

У садове товариство "Геолог", що за 20 кілометрів від Кропивницького, фельдшери приїхали за адресою, яку вказали під час виклику. Зайшли у будинок. Там живе 42-річний Андрій Круценко. Чоловік босий, каже, не відчуває пальців ніг.

Розповідає, на дачу з Кропивницького його привезли теща і тесть три роки тому. З тих пір живе тут. Будинок не опалюється, тут немає водопостачання. Андрію Круценку допомагає і підгодовує голова садового товариства Валерій Анохін. "Його вивезли родичі. У нього була нормальна сім’я, було все. Батьки повмирали, його трикімнатну квартиру і автомобіль теща з тестем продали, купили доньці квартиру. Він не працює, так підпрацьовує – комусь город покопає, дрова попиляє і все", – розказав Валерій Анохін.

Фельдшерка послухала легені та зробила кардіограму. Чоловіку поставили діагноз – обмороження пальців ніг та запропонували поїхати у лікарню. Спочатку той відмовлявся, а потім погодився їхати з бригадою екстреної меддопомоги. Чоловіка привезли у приймальне відділення обласної лікарні. "Пацієнта обстежуємо, оглядаємо, викликаємо консультантів. Якщо необхідно, госпіталізуємо його. Коли людина у важкому стані, її госпіталізовують, а потім вже встановлюють особу", – розповіла завідувачка приймального відділення обласної лікарні Катерина Крачун.

Заступниця генерального директора з медичної частини Тамара Беспалова каже – якщо під час виклику людина потребує допомоги, то її відвозять у профільний заклад. "Це може бути травматологічний пункт, або ж травматологічне відділення. Якщо у людини інсульт чи інфаркт, то її відвозять в інсультне відділення або в кардіологічний центр. Якщо вже напився до такого стану, що без свідомості, таких відправляємо в наркодиспансер".

Коли людина не потребує лікування і не може собі допомогти, тоді лікарі викликають поліцейських. "Якщо при мінусовій температурі людина не може дістатися до свого дому, або вона безпритульна – тоді патрульні відвозять їх до безкоштовного хостелу", сказав речник патрульної поліції області Дмитро Поперешняк.

Щотижня у центрі екстреної меддопомоги отримують десять викликів до безхатченків.

На початок