Перейти до основного змісту
Як війна вплинула на освіту: на Кіровоградщині перевіряють знання учнів

Як війна вплинула на освіту: на Кіровоградщині перевіряють знання учнів

У шести ліцеях Кіровоградської області триває моніторинг освітніх втрат. Перевіряють навчальні досягнення учнів шостих та восьмих класів. Роблять це, щоб побачити, як війна, а саме дистанційне навчання, повітряні тривоги, відключення електроенергії вплинули на якість освіти й подолати прогалини в знаннях учнів. Це третій етап загальнодержавного дослідження, яке розпочалось у 2023 році.

Про це розповіла Суспільному начальниця управління Державної служби якості освіти в області Лілія Синчук.

За її словами, аби перевірити навчальні досягнення учнів, щороку обираються різні заклади.

"У 2023 році частка учнів, які досягли високого і достатнього рівня — 35%. У 2024 році — 41%, тобто вже є незначне, але є покращення. На сьогодні визначили, щоб загальний показник до 2030 року становив 55%, ми до цього прагнемо".

У дослідженні освітніх втрат беруть участь 247 учнів із шести шкіл Кіровоградщини: по три міських і сільських.

"Наше завдання виокремити освітні втрати, розробити план заходів. Як працювати для подолання тих чи інших втрат. Але особливістю є, що кожен заклад сам визначає освітні втрати, враховуючи індивідуальні особливості свого колективу, учнівського контингенту і вживає заходів".

Цього року перевіряли знам’янський ліцей імені Тараса Шевченка. 14 восьмикласників виконували тести з української мови. Під час тестування всі учні здали мобільні телефони. В класі перебувала спостерігачка Державної служби якості освіти Оксана Погрібняк.

"Щоб діти ніде нічого не підглядали, не комунікували, не обмінювалися своїми думками та досвідом".

Тестування складається з трьох частин із 10-хвилинними перервами. Восьмикласниця Олександра Кушпіль розповіла, що всього було 41 завдання.

"Трохи хвилювалася, але це нормально. Завдання були не дуже складні, але й не легкі".

На думку восьмикласника Назара Ткаченка, завдання були легкі.

"Ми проходили ці теми, вивчали. Вдома теж готувалися. Доволі легко".

До тестування готувалися понад місяць, повторювали програму української мови з п’ятого класу, сказала вчителька Тетяна Мережана.

"Як і у всіх учнів України є освітні втрати. По-перше, це повітряні тривоги, які в нашій області дуже часті і тривалі. Восьмикласники працюють в такому режимі починаючи із п'ятого класу. Спочатку був коронавірус, потім війна".

Директорка ліцею імені Тараса Шевченка Наталія Солонько розповіла, що хоче побачити які освітні втрати мають учні, щоб працювати для їх подолання та надолуження. Результати моніторингу будуть відомі у серпні-вересні цього року.

Моніторинг проводить Державна служба якості освіти у партнерстві з Міністерством освіти та науки України, Українським інститутом розвитку освіти та Інститутом освітньої аналітики. Це третій етап загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти в умовах війни. Мета – збір обґрунтованої інформації про рівень навчальних досягнень учнів 6 та 8 класів з української мови та математики. В Україні це 226 шкіл і близько 10 тисяч учнів, сказала начальниця управління Державної служби якості освіти в області Лілія Синчук.

Топ дня
Вибір редакції
На початок