У Кропивницькому влаштували руханку у вишиванках. Участь в ній брали студенти і викладачі Центральноукраїнського національного технічного університету. Таку традицію започаткували два роки тому.
Про це Суспільному розповів ректор Володимир Кропівний.
Всесвітній День вишиванки відзначають щороку у третій четвер травня. Його започаткувала у 2006 році студентка історичного факультету Чернівецького національного університету імені Федьковича Леся Воронюк. Вона запропонувала обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку долучились декілька десятків студентів та викладачів факультету. Протягом наступних років свято стало всеукраїнським. Почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Всеукраїнський день вишиванки в Центральноукраїнському національному технічному університеті розпочали відзначати з хвилини мовчання у пам'ять про загиблих в російсько-українській війні. Зібралися на Студентській площі.
За підрахунками ректора Володимира Кропівного, участь у руханці взяли 250 студентів та працівників університету. Участь добровільна.
"Через воєнний стан у нас так мало свят та нагод, щоб люди одягали такий світлий одяг – вишиванки. Руханка – це можливість об’єднатись та поспілкуватись, підняти настрій. Це один із варіантів підтримки наших студентів".

Руханку провели восьмеро студентів, вони показували рухи, інші повторювали.
Третьокурсниця Єлизавета Лавінюкова розповіла, щороку одягає вишиту сорочку на День вишиванки. Така традиція – зі школи. Участь в руханці бере вдруге.
"Вишиванка дуже об’єднує людей! Ми почуваємось одним цілим, однією родиною, це заряджає нас енергією та позитивом".

Вишиванку свого прадіда вдягнула Валерія Лінчевська. Одягає її завжди на День вишиванки та День Незалежності.
"Вона не святкова, а більш буденна. Наскільки я знаю, її вишивала моя прабабуся для діда. В неї тканина з конопель. Я не знаю точно, скільки їй років. Ця вишиванка передається в моїй родині від прадіда до бабусі, від бабусі до мами. Мої прабабуся та прадідусь з міста Новомиргород Кіровоградської області".
Тривала руханка 15 хвилин.