Волонтерство за спеціальністю можуть зараховувати студентам, зокрема й на Кіровоградщині, як практику, організації можуть видавати документи, що підтверджують участь у волонтерській діяльності. Цей досвід буде частиною мотиваційного листа для вступу до закладів освіти. Все це прописано в законі про сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти, який 29 квітня підписав президент. Мета закону – адаптація законодавства України до правової системи Європейського Союзу.
Про це Суспільному розповіла юристка Марія Діма. За її словами, зокрема закон дозволяє зараховувати час волонтерської діяльності до практики.
"Тепер вклад буде визнаватися офіційно. Тому проєкт цього закону також передбачає внесення змін до низки законів України, а саме: про повну загальну середню освіту, про вищу освіту, про освіту та про волонтерську діяльність".
На думку завідувача кафедри сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського технічного університету Олексія Васильковського, цей закон мотивуватиме розвивати волонтерство у своїх закладах.
"Щоб навчальний заклад не стояв осторонь військових потреб, не стояв осторонь потреб переселенців. Велика частина студентів, як наші агроінженери, займаються волонтерською діяльністю в Червоному Хресті. У нас є предмет "Цивільний захист". Це також може зараховуватись як частина курсу з надання допомоги постраждалим".

Підприємець Геннадій Шевченко розповів, що купує та ремонтує машини для військових. Робить це з 2014 року. Також привозить з-за кордону гуманітарні вантажі для переселенців. Людей на підприємстві, з його слів, не вистачає, бо 30 мобілізували. Тому від допомоги студентів не відмовляється. Нині збирають крісла колісні для поранених військових.
"Лишилися два пенсіонери, яким за 60 років. Їм дуже важко, немає тих сил, витривалості й зору".

Студент третього курсу Харківського Національного юридичного університету Владислав Гречка нині проходить практику в Кропивницькому. У вільний час допомагає підприємцю Геннадію Шевченку.
"Вважаю, що в цей складний час людям потрібно допомагати, всім тим, хто цього потребує".
Розповів, що волонтерам почав допомагати з перших днів повномасштабного вторгнення. У 2023 році після підриву російською армією Каховської гідроелектростанції їздив у Херсон.
"Коли була підірвана Каховська дамба російськими військами, зі мною зв'язався Геннадій Шевченко. Він надав свою допомогу у придбанні човна, на якому ми допомагали постраждалим і людям, котрі були відрізані від цивілізації у своїх будинках на затоплених територіях. Ми допомагали в евакуації цивільного населення: розвозили на човні в затоплені райони Херсону провізію, ліки та їжу".
Вважає, закон буде мотивувати й залучати молодь до волонтерства.

Студент Центральноукраїнського технічного університету Владислав Мельник розказав, що чув про закон із соціальних мереж. На його думку, було б краще, якби волонтерство зараховувалось до загального рейтингу, як додаткові бали.