Перейти до основного змісту
"Померзли ранні сорти". Як квітневі заморозки та сніг на Кіровоградщині вплинули на лохину

"Померзли ранні сорти". Як квітневі заморозки та сніг на Кіровоградщині вплинули на лохину

На Кіровоградщині через заморозки та сніг у квітні в господарстві села Бовтишка Олександрівської громади померзли ранні сорти лохини. На пізні сорти, які квітнуть у травні, коливання погодних умов – тепло-холод – не вплинуло.

Про це Суспільному розповів агроном господарства Руслан Пушкаш.

За його інформацією, ягоди вирощують на площі – три гектари, ще три планують посадити цьогоріч.

"Цьогоріч плануємо зібрати врожай з гектара лохини, тому що два гектри – це минулорічна посадка і там ще немає плану на врожай. Ми нарощуємо вегетативну масу і не даємо кущам плодоносити, щоб вони були більші та сильніші".
"Через мінусові температури померзли ранні сорти". Як весняна погоду на Кіровоградщині вплинула на урожай та ціну лохини
Поле лохини у господарстві в селі Бовтишка. Суспільне Кропивницький

Зі слів Руслана Пушкаша, погодні умови можуть вплинути на ціну лохини цьогоріч. Це залежить від багатьох факторів, зокрема, скільки через квітневі морози інші господарства втратили насаджень.

"Ми продаємо лохину по гуртовій ціні на ринки та у магазини Кропивницького. Торік кілограм ягід коштував від 150 до 170 гривень. Скільки буде цьогоріч, важко наразі спогнозувати, бо не знаємо, скільки зберемо врожаю".

Збирати врожай лохини почнуть у другій половині червня і до серпня.

"Цей рік для нас дуже складний"

Через квітневі заморозки померзла лохина й у господарстві селища Приютівка Олександрійського району, розповів керівник Юрій Трумашко. З його слів, через нестабільні погодні умови цьогоріч втратять 20% врожаю.

"Цей рік для нас дуже складний, скажімо так, неврожаний. Крім пошкоджень кущів лохини, ми ще й втратили 80% врожаю черешень, яких маємо один гектар".

Наразі площа, де вирощують лохину, складає два гектари. Через неврожай ціна на ягоду може підвищитись, сказав Юрій Трумашко.

"Торік в пік сезону кілограм лохини коштував 150 гривень, а на початку було 350 гривень. Якщо цьогоріч буде дефіцит ягоди, то й ціна відповідно буде рости. Але це вже буде більш зрозуміло у червні, коли почнемо її збирати".

За даними керівниці обласного департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової, у Кіровоградській області лохину вирощують 30 господарств.

Якою була погода у квітні на Кіровоградщині

У Кіровоградській області 5 та 6 квітня внаслідок переміщення активних атмосферних фронтів з півночі, на території регіону були дощі з грозами, дощ з мокрим снігом та налипання мокрого снігу.

7 квітня зафіксували заморозки. Найнижча температура повітря два градуси морозу була у Кропивницькому, Новомиргороді та Помічній.

11 квітня у Кропивницькому та по області погіршились погодні умови. Вночі та вранці налипання було мокрого снігу. Нічна температура повітря опустилась до 5 градусів морозу.

11 квітня через погіршення погодних умов у вигляді сильного снігу та вітру, а також переметів ввели обмеження руху на дорогах Н-14 Олександрівка — Кропивницький — Миколаїв та Н-24 Благовіщенське — Миколаїв.

З 14 по 17 квітня в області на поверхні ґрунту були заморозки 0-3 градуси.

Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.

Топ дня
Вибір редакції
На початок