З Австрії до Хмельницького приїхала молода піаністка Анна Ільчук. У Грацькому університеті музики й виконавчого мистецтва вона здобуває ступінь магістра. Є лауреаткою всеукраїнських та міжнародних конкурсів. У рідне місто приїхала, як гостя Міжнародного фестивалю "Khmelnytskyi Classic Fest-2025", який триває у Хмельницькому.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла піаністка Анна Ільчук.
"Я дуже рада і щаслива бути тут і грати для хмельницької публіки — для мене, дійсно, честь та радість. Твори, які я обрала для цього концерту — це твори Західноєвропейських композиторів, французьких і левова частка українських".
Анна поділилася, що початкову музичну освіту здобувала у місцевій школі мистецтв та фаховому музичному коледжі ім. Заремби.
"Надалі я продовжила свій творчий музикантський професійний шлях як піаністка в Одеській музичній академії імені Нежданової. Після того, я вирішила вступити в Австрійський університет музики та акторського мистецтва, за фахом фортепіано".

Анна Ільчук грає на роялі, березень, 2025, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
Вона зазначила, що навчання в Австрії кардинально відрізняється від українського.
"Ти почуваєшся більш таким самостійним. В нас є онлайн система, де ми реєструємося на предмети, ми самі обираємо ці предмети, ми самі обираємо викладачів до яких ми хочемо ходити. І щоб це навчання закінчити потрібна певна кількість кредитів без яких це буде неможливим. Кредит це певна кількість балів за предмет".
З її слів, перед зарахуванням до університету необхідно було пройти відповідну програму та попередньо познайомитись з професором.
"Коли я приїхала до свого майбутнього професора він сказав, що в нього лише одне місце вільне в класі. І на це місце є сімнадцять студентів, Я дуже радію, що я навчаюсь в такому середовищі серед сильних музикантів, в яких є чого повчитися".
Анна зазначила, що у Грацькому університеті цінують прагнення розвиватись.
"Чи ти з України, чи з Німеччини, Америки — це абсолютно не має значення. Професори, викладачі вони зацікавлені в тому, щоб студент був здібним і готовим розвиватися, працювати та самовдосконалюватися".
Піаністка розповіла, що виконує твори різних композиторів, проте, намагається особливо популяризувати українську музику.
"Інтерес до нашої музики насправді великий, нам просто потрібно її розкривати, виконуючи на сцені".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.