В родині Гамолових – семеро дітей. Денис, Юліана та Мілана навчаються у школі – у восьмому, шостому та другому класах. Ще двоє дітей відвідують дитсадок. Найменшим – півтора та півроку. Проживає родина у трикімнатній квартирі. Багатодітна мама Вікторія Гамолова каже - дистанційне навчання дітей їм організувати важко.
«У нас і місця мало, не вистачає, щоб забезпечити кожного навіть письмовим столом. Не вистачає тих самих гаджетів, але пристосовуємось. Важче забезпечити тишу, бо двоє маленьких дітей в оселі», - розповідає жінка.
Її син - восьмикласник Денис каже - щодня проходить 6-7 уроків онлайн з телефону.
«У нас навчання відбувається в Гугл-міт, посилання кидають через класрум. Даєш запит, щоб вчителька його прийняла і тебе підключили до зв’язку. Не завжди усе виходить зрозуміти, що пояснює вчитель, у школі мені краще», - каже хлопець.
Його сестра Юліана навчається в шостому класі.
«Узагалі важко так вчитися, бо інколи буває, що недочуваєш сторінку. В чаті пишеш, яка сторінка чи яка вправа, і тобі не завжди відповідають. І тоді ти сидиш з пустим зошитом», - ділиться дівчина.
Мати Вікторія каже - дистанційно дітям важче засвоїти навчальний матеріал.
«Технічні умови нам не дозволяють добре все чути і бачити, інтернет часто не відповідає. Особливо, коли троє учнів знаходяться онлайн на уроці, інтернет починає у всіх трьох «глючити», - скаржиться Вікторія Гамолова.
У хмельницькій школі №6 вчителька Світлана Янюк проводить урок основ здоров’я для учнів 5-А класу. Розповідає, тривалість онлайн-уроку менша.
«Це ще маленькі дітки. Їм достатньо 15-20 хвилин, в залежності від того, як швидко вони зберуться. Ми на це реагуємо, швидко приєднуємо їх. В них теж немає такої бази, вони з телефонів заходять. Тому є певні труднощі, вони не чують. Вони кажуть про це», - розповідає Світлана Янюк.
Є вчителі, які проводять уроки з дому. Директор школи Сергій Ткач каже, має змогу контролювати проведення уроку онлайн.
«Учні 5-11 класів працюють в Гугл-міт, де мають можливість працювати згідно розкладу», - додає він.
Сергій Ткач говорить - серед учнів школи 80% мають змогу підключатися до уроків через платформи Зум та Гугл-міт. Решті вчителі надсилають завдання через різні месенджери, електронну пошту та диктують телефоном.
370 шкіл області із 621 зараз навчаються дистанційно, каже директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля. За його словами, дистанційне навчання на час локдауну обрали школи міст та районних центрів області, відповідно до роз’яснень департаменту. Натомість, додає Олег Фасоля, школи у сільській місцевості навчались до 6 січня 2021 року і до кінця локдауну перебуватимуть на зимових канікулах.
За словами шкільної психологині Марини Антонець, дистанційне навчання розслаблює дітей і недостатньо їх мотивує. Вона додає, що дітей молодшого шкільного віку легше зацікавити під час уроку онлайн на 20 хвилин різними інтерактивними вправами.
«Діти звикли сприймати свої гаджети для розваги і для дозвілля. А тут раптом потрібно за допомогою них навчатися і отримувати ту інформацію, яку вони звикли, зазвичай, отримувати в школі. Дітей розслаблює сама атмосфера вдома, де можна вимкнути камеру, піти перекусити, а можна взагалі піти і ніби ти присутній, і ніби тебе немає», - каже Марина Антонець.
Психологиня каже, що дистанційне навчання є викликом для середньої та старшої школи, оскільки предмети у старших класах учням важко сприймати не лише дистанційно.
Читайте також
- ЗНО-2021: як хмельничанам зареєструватися на пробне оцінювання
- За кошти хмельницької громади у 2021 році вчитимуть 614 майбутніх робітників
- Локдаун-2021: що заборонено та що дозволено з 8 січня. Постанова уряду