За кошти хмельницької громади у 2021 році вчитимуть 614 майбутніх робітників

За кошти хмельницької громади у 2021 році вчитимуть 614 майбутніх робітників

За кошти хмельницької громади у 2021 році вчитимуть 614 майбутніх робітників Оригінальна

15 майбутніх молодших бакалаврів та 614 майбутніх робітників планують навчати у хмельницьких закладах професійно-технічної освіти за кошти Хмельницької міської громади у 2021 році.

Про це Суспільному розповіла в.о. директора департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Надія Балабуст.

За її словами, така пропозиція була сформована департаментом та затверджена міськими депутатами на сесії 23 грудня.

«Аби сформувати регіональне замовлення на навчання учнів у професійно-технічних навчальних закладах міста, ми вивчали потребу у таких кадрах підприємств, які працюють на території громади. Усі учні, які навчатимуться за нашим замовленням, проходитимуть виробничу практику на цих підприємствах і отримуватимуть на цих підприємствах гроші за проходження практики. У майбутньому, сподіваємося, вони також будуть працювати на цих підприємствах. Це підприємства, які працюють в громаді, сплачують до казни нашої громади податки та їх робота є стабільною», - каже Надія Балабуст.

Згідно рішення Хмельницької міської ради, вище професійне училище №25 за кошти міського бюджету в 2021 році має прийняти на навчання 15 учнів за рівнем підготовки фахових молодших бакалаврів у галузі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Ще 103 учня за кошти міських платників податків навчатимуться у цьому ж училищі робітничим спеціальностям – електромонтера, електромонтажника з освітлення, діловода-касира, слюсаря з ремонту транспортних засобів.

У вище професійне училище №4 за кошти міської громади на навчання таким робітничим професіям, як слюсар з ремонту транспортних засобів, електрозварник, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник та столяр у 2021 році візьмуть 109 учнів.

Державний навчальний заклад «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького» у 2021 році візьме на навчання за кошти міського бюджету 115 майбутніх робітників за спеціальностями електрогазозварник, слюсар з ремонту транспортних засобів, рихтувальник кузовів, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, овочівник, продавець продовольчих товарів.

Хмельницький професійний ліцей за кошти бюджету міста Хмельницького має у 2021 році взяти на навчання 66 учнів для підготовки кухарів, кулінарів борошняних виробів, монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, електрогазозварників, слюсарів з експлуатації та ремонту газового устаткування.

Хмельницький професійний ліцей електроніки має підготувати за бюджетні кошти 89 робітників за спеціальностями електромеханік з ремонту та обслуговування лічильнообчислювальних машин, радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури, електромонтер охороннопожежної сигналізації, майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів, оператор телекомунікаційних послуг.

Державний навчальний заклад «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» у 2021 році за кошти Хмельницької міської громади має взяти на навчання 132 учня за таким спеціальностями, як кухар, кондитер, офіціант, бармен, швачка, кравець, закрійник.

За словами в.о. директора департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Надії Балабуст, один учень професійно-технічного навчального закладу обійдеться громаді в середньому у 34,8 тисяч гривень на рік. Ці кошти з казни громади перерахують у 2021 році навчальним закладам професійно-технічної освіти та будуть використані на їх утримання, виплату заробітної плати працівникам та стипендії учням, додає посадовиця.

«Окрім бюджетної форми навчання, яку оплачує хмельницька міська громада, в усіх навчальних закладах запроваджена і контрактна форма навчання, кошти від якої дають змогу покривати інші видатки навчальних закладів. Існує також і державне замовлення на робітничі кадри, яке оплачується з державного бюджету. Щоправда, з кожним роком його стає дедалі менше, оскільки скорочуються і державні підприємства. Громади ж навпаки намагаються збільшувати замовлення на навчання майбутніх кваліфікованих робітників, яких зараз потребують підприємства – і комунальні, і приватні, які наповнюють казну громади», - підсумовує Надія Балабуст.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди