19 родин вимушених переселенців отримали ордери на житло в середмісті Хмельницького. Це кімнати та смартквартири в переобладнаному для проживання нежитловому приміщенні.
Про це розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. За його словами, це вже другий гуртожиток для ВПО в обласному центрі.
Військовослужбовець Іван Мунтян оглядає двокімнатну смартквартиру в середмісті Хмельницького, яку отримала його родина.
"Зручно та комфортно", — каже чоловік.
Іван розповів: їхній будинок у частково окупованому росіянами Торецьку на Донеччині повністю знищений. А коли виїжджали з охопленого вогнем російської артилерії рідного міста, про комфорт тільки мріяли.
"І на підлозі спали, і в окопах спали. Контракт в мене закінчився ще у 2017 році в листопаді. Але я як служив, так і служу. Нічого не змінилося".
Його дружина Катерина з дев'ятимісячною Вікторією, яка народилася вже в Хмельницькому, квартиру вже бачила. Найбільше в помешканні їй подобається кухня.
"В мене є донька старша. Їй 10 років, навчається у п'ятому класі, буде допомагати".
Катерина каже: з чоловіком у них троє дітей, дотепер вони винаймали житло.
"В зимовий період до десяти тисяч виходило. Дорогувато, я вважаю. Хочеться, щоб все закінчилось нарешті й всі чоловіки, жінки, які служать, повернулись додому".
За її словами, за житло мають сплачувати, за всі вигоди, за встановленими лічильниками.
"Оскільки він учасник, сказали, можна буде пільги оформити сюди. Чоловік служить, приїжджає раз на пів року, може раз на рік приїхати".
Її чоловік каже: має тиждень відпустки, тож за цей час родина планує перебратися в нове помешкання.
"Воюємо, служимо за нашу Батьківщину, за наших дітей. Ще тиждень — і назад на Донбас".
Саме таким родинам, де є учасники бойових дій, віддавали перевагу під час розподілу житла, каже Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.
"З цих 19 ордерів, які ми сьогодні вручили, 16 — вручено сім’ям, у складі яких є учасники бойових дій. Більшість ордерів отримали жінки, тому що їхні чоловіки або сини воюють зараз і перебувають на лінії фронту. Троє — це багатодітні сім'ї, де троє і більше дітей". 1.58
За його словами, це приміщення та ще одне на вулиці Інститутській переобладнали під кімнати й смартквартири за гроші Європейського Союзу.
"Вартість цього проєкту 1 млн 480 тис. євро, і це все грантові кошти, це кошти Європейського Союзу".
Зі слів голови, в черзі на соціальне житло в міській раді перебуває близько 900 вимушених переселенців, тож це — не останнє тимчасове й безплатне житло для них. Наразі будується багатоповерхівка на Озерній для вимушених переселенців, також за гроші Європейського Союзу.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.