У Хмельницькому на території ще не добудованого музею історії міста, встановили три відреставрованих скульптур Миколи Мазура. Про це Суспільному розповів начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Василь Новачок.
Додає, у 2020 відреставрували 10 металевих скульптур хмельницького художника.
Останніх три відреставрованих конструкцій - Гармонія, встановили біля музею історії міста. Це одні із перших абстрактних скульптур в Україні, розповідає художниця, донька хмельницького художника та скульптора Миколи Мазура – Оксана Мазур.
"Батько вважав її однією із кращих його робіт, вона була створена в урбаністичному стилі. Тут є лише частина, ще частина є демонтованою досі, але я думаю, що вона буде встановлена і доповнить цей комплекс", - каже Оксана Мазур.
За словами провідного наукового співробітника Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергія Єсюніна, епоха скульптур хмельницького художника Миколи Мазура в обласному центрі розпочалася з 1979 року
"Він встановив незвичайні, як для того часу у радянські часи, такі оригінальні скульптури з металу, з металобрухту", - говорить краєзнавець.
В 1990 роках Микола Мазур почав створювати скульптури, які стали для Хмельницького знаковими, додає Сергій Єсюнін.
"Ангел скорботи – це якраз кінець 1990 років, потім з’явився пам’ятник пожежникам Чорнобиля, Воїнам афганцям, і на площі Незалежності у 2011 році встановили скульптуру Віра, Надія, Любов", - каже Сергій Єсюнін.
За його словами, кожна скульптура Миколи Мазура самобутня та неповторна.
"У кожній скульптурі є потаємний сенс, тобто, якщо придивитися, ми можемо знайти багато потаємного, багато цікавого, яке відкривається не одразу", - говорить Сергій Єсюнін.
Читайте також
- Колишній кінний каскадер Олександр Гуров, який нині живе у селі Іванківці Дунаєвецького району, що на Хмельниччині, безкоштовно веде при місцевій школі кінний гурток та лікує дітей із ДЦП та синдромом Дауна.