У Хмельницькому обласному художньому музеї відкрили мінівиставку з нагоди сторіччя від дня народження Данила Довбошинського. Її організували у рамках проєкту "Будьмо", присвяченого художникам-ювілярам.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла кураторка мінівиставку, старша наукова співробітниця Олена Скорук.
"Данило Данилович Довбошинський народився на Волині, навчався у Львівському державному інституті ужиткового і декоративного мистецтва. Був викладачем і талановитим художником".

За словами Олени Скорук, митець писав картини у період соціалістичного реалізмуХудожній метод та стиль, притаманний для СРСР з 1930-х до кінця 1980-х років..
"Мистецтвознавець Володимир Овсієнко зазначив у своїй статті, що у КДБ Комітет державної безпеки СРСР.дізналися, що хтось з родичів Довбошинського перебуває в загонах "Лісові братиЗагальна назва партизанського опору в країнах Балтії проти радянської окупації.", тому його туди періодично викликали. Кожен виклик у КДБ — стрес, хвилювання. Коли художник йшов на ці бесіди, не знав, чи повернеться додому".
Кураторка мінівиставки пояснила, представлені в експозиції роботи Данила Довбошинського "Чарівна сопілка" (1978 рік) і "Наречена" (1980 рік) написані під впливом імпресіонізму. Їм притаманні насичені темні барви: сині, зелені, пурпурові кольори.

"Одна згадка про імпресіонізм загрожувала великими неприємностями, бо реакція офіційної влади на те, що не вписувалося в канони соціалістичного реалізму, була жорсткою".
Олени Скорук розповіла, картини "Наречена" і "Чарівна сопілка" — не просто портрети, а відображення внутрішнього світу героїв.

"Живопис Данила Довбошинського — нашарування фарб. Кожен шар вібрує і випромінює різні відтінки й світло. Це наче симфонія, адже фарби звучать спочатку лірично, а потім вибухають драматизмом чи журбою".
За словами кураторки мінівиставки, ознайомитися з роботами Данила Довбошинського відвідувачі зможуть до 4 серпня.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.