"Ми долаємо тисячі кілометрів задля рідних": у Хмельницькому відбулася акція на підтримку військовополонених

"Ми долаємо тисячі кілометрів задля рідних": у Хмельницькому відбулася акція на підтримку військовополонених

Мати полоненого військовослужбовця Світлана повернулася зі Швейцарії, куди їздила на акцію в підтримку військовополонених і безвісти зниклих. Сьогодні вона разом із ще півсотнею українців вийшла на таку акцію у Хмельницькому.

Світлана розповіла Суспільному, що із травня 2022 року чекає сина з російського полону та дотепер бореться за його визволення. Зокрема, виходить на акції підтримки військовополонених і безвісти зниклих в Україні та за її межами.

"Ми повинні виходити на міжнародні майданчики, говорити про те, що наші рідні досі в полоні. Сьогодні ми подолали тисячі кілометрів для того, щоб донести до світу ту проблему, яка сьогодні в нас в Україні. Дуже багато військових у російському полоні, безвісти зниклих. Росія не дотримується Женевських конвенцій і незаконно засуджує полонених".

Минулої суботи разом із ще двома сотнями українців Світлана долучилася до такої акції в Швейцарії, де відбувався Саміт миру.

"Цю акцію організувала спілка родин військовополонених, спілка небайдужих українців в самому центрі міста Люцерна, там дуже багато туристів, багато самих швейцарців. Ми хотіли донести світу, нашу підтримку влади на саміті, тому що одним з ключових питань саміту було повернення військовополонених, повернення цивільних і депортованих дітей".

акція за полонених
У Хмельницькому відбулась акція на підтримку військовополонених, 21 червня 2024. Суспільне Хмельницький

Півсотні учасників зібралися сьогодні, 21 червня, у центрі Хмельницького на акції "Поверніть Героїв з полону". За словами її координаторки Лесі Стебло, акцію організовують щоп’ятниці від 19 серпня 2022 року.

"Дев’яносто сьома акція. Ми знову виходимо на центральний майданчик нашого міста, щоб нагадувати суспільству, що ми живемо дуже, дуже дорогою ціною. У нас понад 4 тисячі військових залишаються в полоні, понад 2 тисячі жінок, цивільного населення, які потрапили в полон саме на окупованих територіях. У нас більше 27 тисяч безвісти зниклих".
"Ми долаємо тисячі кілометрів задля рідних": у Хмельницькому відбулася акція на підтримку військовополонених
Півсотні учасників прийшли на акцію "Поверніть Героїв з полону", 21 червня 2024. Суспільне Хмельницький

До Хмельницького зі Старокостянтинова приїхала Юлія на акцію-підтримку військовополонених і безвісти зниклих.

"Я чекаю свого чоловіка. Він у мене "азовець" і перебуває в полоні вже два роки, один місяць і два дні. Нам дуже важливо нагадувати про полонених тому, що полон – це не гарантія збереження життя. Ми не знаємо, в яких вони умовах, чи отримують якусь медичну допомогу, нормальне харчування. Бачимо, які повертаються з полону наші хлопці і дівчата, і це просто жахіття: це кістки, обтягнуті шкірою".

Юлія також їздила на акцію до Швейцарії, де місцеві зустріли їх з розумінням.

"Ще до початку акції нам зустрілися два хлопці, які запитали, що написано в нас на футболках. Ми почали їм розповідати, чому ми тут, хто наші рідні, для чого взагалі ми приїхали, і що ми хочемо донести своєю акцією. Вони були здивовані і пообіцяли, що також доєднаються до нас".

Наступну акцію в Хмельницькому, зі слів її координаторки Лесі Стебло, заплановано на 28 червня.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок