У Хмельницькому населення готують до національного спротиву: чому навчають

У Хмельницькому населення готують до національного спротиву: чому навчають

Учасники курсу з підготовки населення до національного спротиву, червень 2024
Учасники курсу з підготовки населення до національного спротиву, червень 2024. Хмельницький обласний центр підготовки населення до національного спротиву

У Хмельницькому обласному центрі підготовки населення до національного спротиву завершився пілотний курс навчань, і вже стартували заняття із поглибленою підготовкою.

Для кого курси і як можна долучитись? Що вивчають? В етері Українського Радіо Хмельницького розповів тимчасово виконувач обов’язків директора Центру Костянтин Кордонський.

Скільки людей відвідало перші навчання?

Перший курс відвідало 63 людини. Це ті, які закінчили навчання й отримали відповідне свідоцтво. А записувалися у нас 76 людей, тобто, не всі пройшли до кінця. У кожного своя поважна причина, але основна — були зайняті на роботі або на навчанні.

Щодо вікової категорії, з якого віку можна записуватись на курси?

З 16 років уже можна записуватись на курси, але, якщо є бажання, можна і раніше. Ці навички не будуть зайвими. Перші курси відвідали люди віком від 16 до 45 років.

У Хмельницькому населення готують до національного спротиву: чому навчають
Заняття з підготовки населення до національного спротиву на полігоні, червень 2024. Хмельницький центр підготовки населення до національного спротиву

Що вивчають слухачі курсу? І як довго триває навчання?

Перший курс, який щойно завершився, був пілотний. Він тривав лише 10 днів. Складався з таких напрямків навчань, як розвідувальні БПЛА, тактична медицина, поводження зі зброєю, вогнева підготовка і тактика введення бою в місті та поза містом, а також орієнтування на місцевості. Другий курс уже буде поглиблений. Ми будемо включати й інші напрямки. Він розрахований на 120 годин занять, тобто, це буде 7 тижнів. На поглиблений курс записалось 56 людей.

Хто інструктори у Центрі нацспротиву?

Ми залучаємо інструкторів нашого центру, учасників бойових дій, а також інструкторів діючих військових частин. Навчання ділиться на теоретичні та практичні заняття. Практика проходить вже на полігонні. До прикладу, курсанти скороченого курсу практикували тему евакуації поранених із поля бою. Ми залучили інструкторів, які працювали в зонах бойових дій і займалися евакуацією поранених військових. Курсанти на полігоні відпрацьовували навички швидкого реагування та надання першої домедичної допомоги.

Щось із собою потрібно приносити на навчання?

Головне — з собою мати гарний настрій, бути у зручному одязі, який не шкода було б забруднити, і мати перекус, бо на полігоні ми перебуваємо цілий день. Все інше надаємо в Центрі, у нас хороша матеріально-технічна база.

Які напрямки курсу найбільше вподобали слухачі пілотних навчань?

Усім подобається займатися практичними заняттями на полігоні: це живе спілкування. Курсанти діляться на різні команди, всі знайомляться, здобувають нових друзів. Також дуже цікавить керування БПЛА і тактична медицина.

Ви зауважили, що після завершення курсу слухачі отримують свідоцтво, а потрібно для цього складати іспити?

Звісно, на практичних заняттях слухачі показують, як засвоїли теорію. Їм дають завдання. Інструктора фіксують результати цих завдань: виконано, не виконано. І вже потім курсанти отримують свідоцтво про проходження курсу.

Зараз велика увага приділяється патріотичному вихованню дітей в школах, у вишах. Чи співпрацюєте з навчальними закладами?

Ми нещодавно підписали Меморандум про співпрацю з Хмельницьким кооперативним торговельно-економічним інститутом. Зараз здебільшого ми працюємо зі студентами, також долучаємо працівників різних організацій, установ, загалом усіх, хто бажає пройти таке навчання.

Долучитись до курсів можна записавшись за номером телефону 063 581 93 28, навчання безкоштовне.

Авторка: Інна Ніколаєва

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок