У Хмельницькому почали досліджувати громадську думку: як і для чого

У Хмельницькому почали досліджувати громадську думку: як і для чого

Жінка тримає в руці ручку, 2024
Жінка тримає в руці ручку, 2024. Unsplash/Unseen Studio

Комунальна установа "Агенція розвитку Хмельницького" разом з Хмельницьким національним університетом і університетом управління та права імені Леоніда Юзькова розпочали перше масштабне дослідження громадської думки в Хмельницькій міській територіальній громаді.

Про це в етері Українського Радіо Хмельницького розповів директор "Агенції розвитку Хмельницького" Олег Черненко.

Яка мета дослідження?

Ми хочемо напрацювати стратегічні документи з розвитку нашої громади, зокрема, це "План відновлення". Сьогодні такий план Уряд вимагає для кожної громади. Для того, щоб він був комплексним і враховував усі думки хмельничан, ми хочемо їх опитати стосовно того, яким вони бачать сучасний стан нашої громади, які пріоритети для його розвитку вони визначають. Таке масштабне опитування проводиться вперше і в кожному мікрорайоні Хмельницького. Отримані результати також використаємо для написання різноманітних грантових програм.

Чи будете опитувати мешканців старостатів Хмельницької громади?

Для нас це найбільший виклик у цьому дослідженні, тому що з селами важко буде працювати. Вони географічно розкидані, потрібно буде вигадати, в який спосіб ми їх опитаємо, можливо, онлайн. І для них будуть інші опитувальники, ніж для містян.

Що саме будете запитувати хмельничан?

Анкета складається з 18 запитань. Вони абсолютно різні, до прикладу, як зараз оцінюють розвиток нашої громади, діяльність місцевих органів самоврядування, якими каналами користуються для отримання інформації. Є перелік проблемних питань з різних сфер життя Хмельницького, а також можна буде дати й свою відповідь. Ми такий варіант теж передбачили.

Скількох хмельничан плануєте опитати?

У результаті ми повинні мати 700 заповнених анкет. Звичайно доведеться опитати більше людей, тому що хтось не погодиться відповідати на всі запитання. До речі, опитування будуть проводити студенти. Плануємо залучити 30-35 студентів старших курсів Хмельницького національного університету та університету управління та права імені Леоніда Юзькова. Ми обрали ці університети, тому що ми з ними постійно співпрацюємо. Вони найбільші у нас в області, займаються соціологічними дослідженнями, тобто, готують відповідних спеціалістів з певними компетенціями. Університети на волонтерських засадах долучились до нашого проєкту. Бюджетні кошти на проведення дослідження витрачати не будемо.

Як все відбуватиметься на практиці?

Студенти будуть працювати по двоє. Більшість питань будуть зачитувати самі. Якщо вони великі й мають 10 різних варіантів відповідей, то студенти будуть давати анкети на ознайомлення респондентам. До речі, усі анкети анонімні, потрібно буде лише вказати вік, стать, освіту.

Як довго триватиме опитування?

До 3 червня. Потім два тижні будемо опрацьовувати результати разом з нашими університетами. Дослідження будуть у вільному доступі.

Авторка: Інна НІКОЛАЄВА

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок