У Хмельницькому презентували гендерний профіль області

У Хмельницькому презентували гендерний профіль області

Однакова кількість жінок та чоловіків серед населення області, але проблема з працевлаштуванням жінок, а також збільшення випадків домашнього насильства — такий вигляд має гендерний профіль Хмельниччини під час воєнного стану, який презентував сьогодні, 28 травня, в обласному центрі Український жіночий фонд.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла його експертка, професорка Хмельницького університету управління та права Олена Черняк.

"Ми маємо показник того, що з одного боку в нас рівне населення чоловіків та жінок в сільській та міській місцевості. Разом з тим, жінки зараз зіштовхуються з проблемами, пов’язаними з працевлаштуванням. Тому що, попри кількість вакансій, які є, в нас 70% жінок, які хочуть працювати — не працевлаштовані".

Такий показник, з її слів, пов'язаний із перевагою на ринку праці вакансій, які в суспільстві вважаються чоловічими.

"Зараз, навіть з розвитком кількості вакансій по Хмельниччині — на 61 тисячу збільшилась кількість у 2023 році — це переважно чоловічі професії, на які жінки не йдуть навчатися і не можуть забезпечити вимоги працедавців. На сьогодні стоїть питання, щоб перенавчати жінок на умовно чоловічі професії. Ми бачимо нестачу, до прикладу, водійок великого транспорту, тому, що в жінок не має права на керування такими авто, а чоловіки у ЗСУ. Це, як наслідок, тієї системної проблеми, яка була на території України й у всьому світі існує зараз розподіл на умовно чоловічі й жіночі професії".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок