У Хмельницькому в День Героїв відправили панахиду за загиблими захисниками

У Хмельницькому в День Героїв відправили панахиду за загиблими захисниками

Сьогодні, 23 травня, в День Героїв, у Хмельницькому на Алеї Слави міського кладовища відправили панахиду за загиблими на російсько-українській війні хмельничанами. Цього року священники освячували могили героїв уже у трьох секторах — понад три з половиною сотні, розповів Суспільне Хмельницький капелан Олег Макаровський.

На хмельницький цвинтар мікрорайону Ракове прийшли родичі провідати своїх полеглих синів, братів та батьків. Ніна Шимкова прийшла до сина — 44річного Павла, який працював в мирному житті електриком і загинув військовослужбовцем в Запорізькій області в вересні 23-го року.

"Мені його дуже не вистачає. Залишилося двійко дітей. 44 роки. Хотілося, щоб ростив дітей, та не так сталося. Не хватає не тільки мені. Не хватає всій родині, не хватає друзям", — каже жінка.

В’ячеслав Шухарев, в цивільному житті закрійник швейного цеху, теж загинув військовослужбовцем в вересні 23-го року. Прослужив рік і вісім місяців, каже його хрещена мати Олена Широкова. Його рідна мати говорити не може.

"Він був єдиним сином у матері, вона його виховала одна. Це був сенс її життя. Їй зараз, звичайно, дуже тяжко", — розповідає Олена.

У Хмельницькому в День Героїв відправили панахиду за загиблими захисниками
Військовий капелан Олег Макаровський освячує могили загиблих героїв на Алеї Слави хмельницького кладовища у мікрорайоні Ракове. Суспільне Хмельницький

Жінка згадує слова свого похресника, який уже був на вогневих рубежах.

"Славік мені казав: "Я йду захищати свою дитину. Я хочу, щоб моя дитина жила в вільній Україні, не під російськими орками. Тому я повинен захищати Батьківщину. Ви не переживайте, я прийду. Мій дід пройшов дві війни і вернувся живий. Я теж прийду живий, ви мене ще будете зустрічати. Був сапером, підірвався на протипіхотній міні".

Зі слів військового капелана Олега Макаровського, ми маємо шанувати та молитися за усіх наших героїв, берегти про них пам'ять. А також, каже, молитвою зігрівати душі їх рідних і близьких, які залишилися тут, щоб якимось чином полегшити їх біль.

"Маємо підтримати їх духовно, допомогти фізично понести той хрест, який, на жаль, випав на їхню долю тут, в земному житті", — говорить Олег Макаровський.

На завершення панахиди священники всіх християнських конфесій освятили могили героїв — цього року уже на трьох Алеях Слави із понад 350 могилами.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок