У Хмельницькому відбудеться вечір класичної музики "Монюшко, Лютославський, Шуберт"

У Хмельницькому відбудеться вечір класичної музики "Монюшко, Лютославський, Шуберт"

Вечір класичної музики у Хмельницькому пройде за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща і Польського інституту в Києві. На сцені обласної філармонії тривають репетиції симфонічного оркестру за диригуванням польського митця Романа Реваковича. Вперше у Хмельницькому виступить піаніст, соліст та виконавчий директор Національного ансамблю солістів "Київська Камерата" Дмитро Таванець.

"Монюшко, Лютославський, Шуберт" — музику двох польських та австрійського композиторів поєднали у концерті класичної музики Хмельницького академічного симфонічного оркестру. Наразі тривають репетиції та підготовка до виступу, розповів диригент Роман Ревакович.

"Це концерт, який ловить час так, що він зупиняється, тоді глядач виходить і не чує землі під ногами. Я тут приїхав, працюємо, музиканти працюють для того, щоб люди, які прийдуть в зал, зарядилися доброю енергетикою, яка так сьогодні потрібна в цей кошмарний час тієї російської дичі, яка находить на нас – на цивілізований світ".
У Хмельницькому відбудеться вечір класичної музики "Монюшко, Лютославський, Шуберт"
Репетиція симфонічного оркестру, травень 2024. Суспільне Хмельницький

Директор обласної філармонії Тарас Малик каже: до співпраці з оркестром запросили Романа Реваковича — давнього творчого друга з Варшави, зіркового диригента, відомого польського та українського митця.

"Це продовження нашої історії, українсько-польських діалогів. І я надзвичайно щасливий, що пан Роман є таким, мабуть, основним координатором і популяризатором польської музики в Хмельницькому та в Україні в цілому, і також української музики в Польщі. Він є директором багаторічних фестивалів "Дні української музики в Варшаві". Він часто сюди приїжджає і будує оці мистецькі мости між нашими, як показали останні часи, близькими народами", — розповів Тарас Малик.

Зі слів директора, поєднати в одному концерті трьох композиторів була ідея диригента. Говорить: душа митця відгукнулась.

"Музика підібрана дуже так стильно. Буде легка для сприйняття романтична музика Шуберта, буде казкова музика Монюшка і буде складний цікавий, написаний сучасною музичною мовою твір "Концерт для фортепіано "Лютославського". Тобто, буде така гра на контрастах", — каже директор обласної філармонії.
У Хмельницькому відбудеться вечір класичної музики "Монюшко, Лютославський, Шуберт"
Піаніст з Києва Дмитро Таванець під час репетиції, травень 2024. Суспільне Хмельницький

До спільної репетиції з симфонічним оркестром готується запрошений піаніст з Києва, заслужений артист України, соліст та виконавчий директор Національного ансамблю солістів "Київська Камерата" Дмитро Таванець. Це перший виступ музиканта у Хмельницькому.

"Пан Роман Ревакович запросив мене до виконання фантастичного концерту Вітольда Лютославського. Фактура є досить складною, дуже складною для піаніста і також з оркестром. Це фактично, як ансамблевий твір також, а не те, що рояль окремо, а оркестр окремо. Тут ще потрібно буде налагоджувати наші внутрішні зв’язки музичні", — пояснив піаніст концерту.

Диригент розповів, не дивлячись на війну, класична музика завжди на часі.

"Час аби показувати, що ми не зламаємося. Є ті, які віддають життя на першій лінії. А ми тут, позаду, передаємо енергетику тим, хто тут, щоб вистояли", — сказав диригент концерту.

Концерт відбудеться 24 травня на сцені Хмельницької обласної філармонії.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок