"Щоб люди побачили біль, який кожен з них переживає": у Хмельницькому відкрили фотовиставку, присвячену загиблим героям

"Щоб люди побачили біль, який кожен з них переживає": у Хмельницькому відкрили фотовиставку, присвячену загиблим героям

У відділі підтримки ветеранів війни та членів їх родин Хмельницької районної військової адміністрації відкрили виставку світлин "Вшановуємо пам'ять героїв України". Це спеціальний проєкт, у якому взяли участь матерів та дружин загиблих героїв.

Учасниця проєкту, хмельничанка Лілія Шмирко розповідає про загиблого чоловіка.

"Він з перших днів війни пішов добровольцем і з 11 квітня його забрали. Був в Ізюмі, Первомайську, Слов’янську, на Харківському напрямку. А з 2023 року був на Херсонському напрямку до останнього. Там і загинув. 5 червня буде п’ять місяців, як помер мій чоловік, і тільки два місяці, як його поховали".

Ліля Шмирко каже: тільки почала жити, і війна все зламала.

"Він прийняв мою дитину і сказав, що це наша дитина. І я чекаю від нього дитину. І для мене дуже важко зараз це сприйняти, бо я тільки почала жити, а тут війна, вона все забрала. Він встиг дізнатися, що в нього буде хлопчик".
"Щоб люди побачили біль, який кожен з них переживає": у Хмельницькому відкрили фотовиставку, присвячену загиблим героям
Світлини, які представлені на фотовиставці, травень 2024. Суспільне Хмельницький

Інша учасниця проєкту Наталя Дячук з села Ставиці каже: у 2022 на війні втратила сина Юрія Дячука. На фото жінка тримає у руках його нагороду.

"Нагорода – Орден за мужність ІІІ ступеню посмертно отримав. Підписав контракт та пішов служити до 129 ракетної бригади в Хмельницькому. Не дослужив півтора місяця. 17 березня загинув разом зі своєю бригадою. Біль не минає, і час не лікує. Вже два роки минуло, але дуже тяжко. Саме на честь його я поїхала на цю фото сесію".

На цій фотосесії у парі з фотографинею працювала і психологиня відділу підтримки ветеранів війни Хмельницької районної військової адміністрації Юлія Воробієвська.

"Щоб люди побачили біль, який кожен з них переживає": у Хмельницькому відкрили фотовиставку, присвячену загиблим героям
Світлина, яка представлена на фотовиставці, присвяченої пам'яті загиблих героїв, травень 2024. Суспільне Хмельницький
"Ми розмовляли про їх сім’ї, про їх щасливе життя і сім’ю ДО. Хотілося, щоб люди побачили ту, таку справжню емоцію болі, яку кожен з них переживає", — розповіла психологиня.

На світлинах щасливе минуле людей контрастує із тим, що принесла війна, розповідає фотографиня проєкту Вероніка Ковальчук. За її словами, це найскладніша фотосесія у її житті.

"Ми переживали справжні почуття, справжні щирі емоції людей. Людей, які втратили чоловіка, батька, які залишили по собі нездійсненні мрії. Дітей, які не будуть знати батьківської любові".

У фотосесії взяли участь одинадцять учасниць з Хмельницького й області, розповіла її ініціаторка, начальниця відділу підтримки ветеранів війни та членів їх сімей Хмельницької РВА Інна Пікало.

"Хочеться пам’ятати всіх загиблих наших героїв, які захищали нашу територіальну цілісність. Тому ми не обирали, скажімо, тільки ту категорію, яка підпадає під 2022 рік, ми обирали категорію з 2014 року".

Представниця ради родин загиблих Наталя Дурдас розповіла про головну мету проєкту.

"Ми хочемо наступним поколінням залишити пам'ять про тих героїв, які загинули захищаючи Україну. Насправді дуже багато дівчат зараз плачуть, їм дуже важко, але вони погодились на цей проєкт, розуміючи його важливість".

За словами начальниці відділу, експонуватиметься виставка на різних заходах, а надалі світлини зберігатимуться в архіві Хмельницького району.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок