"Чоловік постійно на передовій", — дружина бійця з Хмельницького чекає демобілізації

"Чоловік постійно на передовій", — дружина бійця з Хмельницького чекає демобілізації

Юлія Вишньовська разом з чоловіком, петиція демобілізація військових, демобілізація
Юлія Вишньовська разом з чоловіком, 2023. Юлія Вишньовська

Юлія Вишньовська — дружина військовослужбовця, який з перших днів повномасштабного вторгнення боронить Україну від російських військ.

Про очікування чоловіка з війни, волонтерство й мрії — жінка розповіла Суспільне Хмельницький.

Як сказала Юлія, її чоловік з березня 2022 року служить на передовій. Спочатку був Вугледарський напрямок, потім два тижні у Дніпропетровській області, далі — Лимано-Куп'янський напрямок й наразі — під Авдіївкою.

"Мій чоловік пішов до військкомату на другий день повномасштабного вторгнення. Першого дня ми були в Одесі, там йому сказали, що поки потреби не має, тому ми приїхали одразу ж на Хмельниччину. Повістка чоловікові не приходила. Він вже тут пішов у військкомат, його записали, забрали військовий квиток і сказали чекати дзвінок. 6 березня 2022 чоловік поїхав на полігон, де формувалася його бригада".

Чоловік Юлії у підрозділі піхоти, він молодший сержант: "За понад два роки у відпустку приїздив двічі: у грудні 2022 року на 10 днів та у кінці грудня 2023 на 15 днів. Раз у рік відпустка. У їх бригаді не має можливості піти у відпустку, як передбачено в законодавстві, на 30 днів".

історія дружини військового Юлії Вишньовської, вимагають демобілізації військових
Юлія Вишньовська разом з чоловіком, 2023. Юлія Вишньовська

Юлія пригадує, вже доводилось чекати на чоловіка з війни, три роки він служив в АТО: "Ми у 2016 почали зустрічатися. І тепер знову, але вже в статусі дружини, доводиться чекати та хвилюватися за нього щосекунди. Все це дуже важко морально. Коли він приїжджає, таке враження, що я дихаю на повні груди, а як їде, я переходжу одразу в стан напруги".

Аби відволіктись, Юлія волонтерить: "Я не можу занепадати духом. По-перше, я маю бути сильною для чоловіка, по-друге — я завжди стараюся їм допомагати та організувати збори на автівки, інші потрібні речі. Печу тістечка для військових. Взагалі, все це дуже боляче і несправедливо, бо мій чоловік, як і багато інших бійців, постійно на передовій. Вже третій рік, як вони відірвані від сімей".

історія дружини військового, демобілізація військових
Юлія Вишньовська на мирному пікеті щодо демобілізації військових, 2 грудня 2023, Київ. Юлія Вишньовська

Окрім волонтерства, Юлія разом із дружинами та рідними українських бійців виходить на мирні пікети у Хмельницькому й Києві.

"Ми відстоюємо права всіх військових. Війна триває і не відомо коли закінчиться, і мобілізація буде. Ми зареєстрували петицію на сайті президента України про встановлення термінів. Вважаємо, що ті, хто став на захист кожного з нас, заслужили можливість відпочити, побути з сімʼєю, підлікувати здоров'я".

Про одну мрію на двох Юлія сказала: "Мріємо нарешті бути поруч. Щоб був мир і перемога, щоб не було довгих та страшних розлук з коханим. Коли його побачу — найперше розцілую. Хочемо відкрити кавʼярню-кондитерську в мирній Україні. Багато подорожувати в горах і часто бути на природі".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок