Уперше в Україні медичний заклад на Хмельниччині продає власну електроенергію

Уперше в Україні медичний заклад на Хмельниччині продає власну електроенергію

Сонячні панелі на дахах трьох поліклінік Хмельницького лікувально-діагностичного центру
Сонячні панелі функціонують на дахах трьох поліклінік Хмельницького лікувально-діагностичного центру, травень 2024. Міністерство охорони здоров'я України

Уперше в Україні Хмельницький лікувально-діагностичний центр розпочав продавати електричну енергію, вироблену на власних сонячних панелях. Їх встановили на дахах трьох поліклінік медичного закладу минулого року.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України (МОЗ).

За їхньою інформацією, загальна потужність сонячної електростанції — 100 кВт.

"Такий випадок, коли надлишок електроенергії лікарня продає в мережу, є унікальним для України. Крім того, наявність сонячних панелей допоможе медзакладу функціонувати та продовжувати надавати потрібні медичні послуги за критичних ситуацій", — йдеться у повідомленні.

У законі України № 3220-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та "зеленої" трансформації енергетичної системи України" йдеться про те, що медзаклади можуть реалізовувати механізм активного споживача електроенергії.

"Зазвичай медичні заклади виробляють електроенергію для власних потреб. Тепер у години, коли електроенергії вироблятиметься більше, ніж споживатиметься, її надлишок можна продавати у мережу. За орієнтовними оцінками це дасть можливість лікарням зекономити близько 5-10% коштів", — зазначили у Міністерстві охорони здоров'я України.

У МОЗ повідомили, проєкт реалізації механізму активного споживача електроенергії втілили завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України з Комітетом Верховної ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та командою Хмельницькобленерго.

За даними МОЗ, Хмельницький лікувально-діагностичний центр надає амбулаторно-поліклінічну, спеціалізовану консультативно-діагностичну та інші види медичної допомоги. Заклад складається з шести поліклінік, де щорічно обслуговують майже 280 тисяч пацієнтів.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок