Великодні набори освятили на Хмельниччині й роздали малозабезпеченим та переселенцям

Великодні набори освятили на Хмельниччині й роздали малозабезпеченим та переселенцям

525 великодніх наборів освятили сьогодні, 2 квітня, в благодійному фонді "Карітас Хмельницький". Їх роздали малозабезпеченим родинам з Хмельниччини та вимушеним переселенцям, що перебувають під опікою фонду.

Що входить до великодніх наборів та хто їх отримав розповів Суспільне Хмельницький директор фонду отець Іван Данкевич.

Родина Генових евакуювалась на Хмельниччину з тимчасово окупованої Голої Пристані. Сьогодні вони отримали великодні набори. Переселенка Світлана Генова розповіла, що острів Білогрудове, на якому вони проживали, затопило внаслідок підриву Каховської ГЕС. Вони з чоловіком змогли виїхати раніше, після звільнення Херсона у 2022 році.

"Ми човном тікали до Херсону, потім виїхали до дітей в Тернопіль. Було небезпечно їхати, бо російські військові поставили на річці триповерховий пароплав і спостерігали. Вони оголосили всім, хто буде їхати, то будуть стріляти без попередження. Багато людей розстрілювали. Але коли ми їхали, не було жодного дрона".

Жінка пригадує, як прибули до звільненого Херсона: "Були такі відчуття: одночасно хотілось і плакати, і радіти. Ми вже думали: "Все, доведеться в Росію". А через Росію ми б не виїхали, нас би звідти не випустили".

Великодні набори освятили на Хмельниччині й роздали малозабезпеченим та переселенцям
Світлана Генова отримала великодній набір, 2 травня 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Наталія Агафонова з Бахмуту пригадує, як вони вдвох із сестрою готувались до Великодня у 2022 році, на початку повномасштабного вторгнення. З листопада 2023 року жінки-пенсіонерки проживають в шелтері для переселенців на Хмельниччині.

"Ми паску пішли до магазину купувати. Стоїмо, чекаємо поки її привезуть і чуємо — постріли. Я кажу: "Оля, помолімось і Бог нас пронесе". Помолились — а тут раз і паску привезли, ми купили й пішли додому".
Великодні набори освятили на Хмельниччині й роздали малозабезпеченим та переселенцям
Наталія Агафонова отримала великодній набір, 2 травня 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Нині їм та ще кільком родинам волонтери привезли освячені паски та продуктові набори. Вони складаються із паски, яєць, м’яса та сиру.

"Найперше роздали великодні набори всім тим, хто є під нашим супроводом. Це багатодітні сім’ї, малозабезпечені родини, що в кризовій ситуації, люди похилого віку, люди з невиліковними хворобами. Це є ті категорії й ті особи, що опинились в різних скрутних життєвих обставинах".

Частину великодніх пасок, каже отець Іван, випікали самі працівники фонду, ще частиною випічки та рештою продуктів забезпечили благодійники. Традиція роздавати перед Великоднем продуктові набори нужденним, з його слів, існує вже 13 років.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок