У травні на Хмельниччині вакцинуватимуть диких тварин проти сказу

У травні на Хмельниччині вакцинуватимуть диких тварин проти сказу

У травні на території Хмельницької області триватиме кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Для цього на площі майже 17 тисяч кілометрів квадратних розкладуть понад 400 тисяч приманок з вакциною проти сказу.

Про це Суспільне Хмельницький розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ігор Гузар.

"Пероральна імунізація — це єдиний ефективний метод для ліквідації сказу в дикій фауні. Для неї використовують приманку з вакциною — це невеликий брикет розміром сірникову коробку, виготовлений з м'ясо-кісткового борошна, куди вкладений блістер з вакциною. Коли дика тварина знаходить приманку, вона її з’їдає, розкушує блістер, і вакцина витікає у ротову порожнину", — пояснив Ігор Гузар.

За його словами, завдяки вакцинації проти сказу, яку проводять двічі на рік, кількість захворювань серед диких тварин з початку 2024 року зменшилась у шість разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

"2023 року ми проводили таку ж осінню кампанію з вакцинації. Станом на травень минулого року ми зафіксували 18 випадків сказу, цього року — 3", — зазначив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи.

Ігор Гузар розповів, приманки з вакциною для лисиць, вовків і єнотовидних собак розкладатимуть вручну на всій території Хмельницької області, крім населених пунктів, доріг, водних і болотистих об'єктів.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок