У Хмельницькому зростає смертність тварин після укусів кліщів

У Хмельницькому зростає смертність тварин після укусів кліщів

Кількість звернень з ускладненнями після укусів інфікованими кліщами собак у 2024 році зросла вдвічі у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року. А смертність тварин через це збільшилась утричі.

Про це Суспільному розповів лікар однієї з ветеринарних клінік Хмельницького Микола Яценко.

З чим пов’язана цьогорічна активність кліщів та як убезпечити тварину — читайте у матеріалі.

"Ми, перш за все, пов’язуємо це з теплою зимою. Тому що у нас вже в лютому місяці фіксувалися випадки захворювань на піроплазмозЦе сезонне паразитарне захворювання крові у собак, переносниками якого вважаються іксодові кліщі. і бореліозЦе інфекційне захворювання, яке передається через укус кліща.. Від початку лютого зафіксовано близько 80 випадків захворювання піроплазмозомНайнебезпечніша паразитарна хвороба, що характеризується ураженням клітин крові. Переносником збудника піроплазмозу є кліщ.. На жаль, є навіть летальні випадки — власники тварин зверталися на пізніх стадіях захворювання", — розповідає Микола Яценко.

кліщі
Ветлікар Микола Яценко пов'язує цьогорічну активність кліщів з теплою зимою, квітень-2024. Суспільне Хмельницький

За словами лікаря, смертність собак, в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року, зросла втричі. Цьогоріч від ускладнень, викликаних укусами інфікованих кліщів, померло десять тварин.

"Власники тварини кажуть, що проводять профілактичні обробки. Вони обізнані, чим потрібно захищати тварину від нападів кліщів, але, кажуть: ми не думали, що можуть вже бути в лютому місяці кліщі", — говорить ветеринар.

Власниця півторарічного пса Марса Аліна Блажеч розповідає, що цього року двічі знаходила на ньому кліщів.

пес Марс
Пес Марс вже двічі цього року "хапав" кліщі, квітень-2024. Суспільне Хмельницький

"Ми деколи находили кліщів в дитячій кімнаті, тобто він на собі принесе. Ми даємо йому таблетки — щомісячно, але є трішки більша доза — раз на три місяці. Проте ти до кінця не можеш бути впевненим, що кліщ не вкусить. Тому кожен день, коли приходимо з вулиці, особливо, якщо по траві побігав, передивляємось", — зізнається Аліна Блажеч.

Четвертий день на крапельницях у ветеринарній клініці перебуває шестирічний Роні.

собака Роні
Шестирічний Роні перебуває в клініці на крапельницях, квітень-2024. Суспільне Хмельницький

"Гуляли по вулиці і нахапався кліщів. Десять кліщів мав. Від цього перестав їсти, був кволий. Пережив, слава богу, вилікували. Треба йому було давати таблетки. Ми цього не робили. Тепер будемо давати", — говорить власниця Роні Катерина Хоменко.

За словами лікаря ветклініки, найкращий захист тварини від кліщів — профілактичні заходи.

"При обробці краплями та спреями ми запобігаємо, щоб кліщ не сів на тварину і не вкусив. При обробці препаратами кліщ може сідати на тварину, навіть кусати її. Але при цьому він гине, тому що в крові тварини знаходиться антидот, який не дозволяє внести збудника захворювання", — пояснює Микола Яценко.

З його слів, після укусу інфікованим кліщем у тварини змінюється поведінка.

"Тварина стає в’яла, апатична, відмовляється від їжі. На клінічному прийомі ми фіксуємо високу температуру тіла. Коли приходять і вже проявляється жовтушність, анемічність слизових, то це вже запущена форма. Ця тварина хворіє як мінімум три-п’ять діб. З такими важче працювати і прогноз більш песимістичний", — говорить Микола Яценко.

Лікар радить не займатись самолікуванням, а при зміні поведінці тварини — одразу звертатись до ветеринара.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube,Instagram, Facebook та Threads.

На початок