"Тут не видають повістки, а інформують": у громаді на Хмельниччині запрацював консультаційний рекрутинговий пункт

"Тут не видають повістки, а інформують": у громаді на Хмельниччині запрацював консультаційний рекрутинговий пункт

У Славутській міській раді відтепер надають консультації щодо проходження служби у військових частинах Хмельницької області. Там допомагають охочим підібрати професію у військових частинах за фахом.

Про роботу рекрутингового пункту у Славуті Українському Радіо Хмельницького розповів Славутський міський голова Василь Сидор.

Як ухвалили рішення та організували роботу рекрутингового пункту у Славуті?

Ми в останні місяці досить активно працювали із ТЦК, з військовими частинами. На нас покладався обов'язок щодо інформування населення, доставлення людей до ТЦК і так далі. І ми бачимо, що в людей є страх, що є відсутність інформації в людей. Тому вирішили організувати таку консультаційну роботу. Я прийняв рішення, щоб наші люди, які в нас працюють в системі, надавали таку інформацію. Це люди, які пройшли навчання, це люди, які мають вищу освіту, це люди, які комунікують з військовими частинами.

В який спосіб вони консультують?

Можна зателефонувати. Це анонімно. Щоб людина не думала, що там її завтра вже прийдуть, пов'яжуть і заберуть. Бо є страх. Ми розказуємо, як, де себе можна реалізувати, людина каже, яка в неї спеціальність, де вона себе бачить на службі. До прикладу, звернулася жінка, говорить, що хотіла б працювати в медичній частині, надавати медичні послуги. Каже, у неї чоловік служить, а вона хоче десь тут недалеко. Ми маємо інформацію, де є військові частини, які можуть надавати ці послуги. Відповідно, ми консультуємо, чи є така можливість. А далі, даємо можливість вже спілкуватися конкретно з представниками тої чи іншої військової частини. І тоді вже людина визначається собі, приймає самостійно рішення. Ми цю інформацію нікуди не передаємо та даємо можливість людині подумати й проаналізувати пропозиції, які є.

Тобто, допомагаєте визначитися з можливим місцем і посадою?

Так, людина вже сама визначається. Це надає можливість людині зрозуміти, що є альтернатива. Тому що є різні спеціальності. Ми дуже добре розуміємо, що не всі можуть брати автомати, гранатомети та стріляти. Тож треба людині давати вибір. Я думаю, що такий формат дасть можливість людям просто по-іншому усвідомити свою роль в сьогоднішньому житті. І тоді в нас не будуть ходити, ловити й шукати хлопців, які там повинні служити.

Тобто, ви контракт не підписуєте, а лише консультуєте?

Так, тільки так. Ми формуємо довіру. Ми органи місцевого самоврядування, тому ми даємо консультації. Ми тільки допомагаємо людині себе реалізувати. Ніяких контрактів, це не в нашій компетенції.

Куди і як до вас звертаються?

В нас є сторінка в інтернеті. Ми даємо телефони та адресу. Людина може зателефонувати анонімно, або прийти в кабінет у міській раді, або зустрітися з нашим працівником, до прикладу, в кабінеті славутчанина.

Олексій надає консультації в рекрутинговому пункті Славути. Розповідає, що з середини квітня звернулося до 20 жителів громади. Наголошує, що у пункті рекрутингу не видаються повістки, натомість тут на кандидатів очікує повна інформація про вакантні посади у підрозділах військових частин ЗСУ, адреси вищих та середніх військових навчальних закладів з переліком спеціальностей, умови служби за контрактом та мобілізацією.

Працівник Олексій каже, після обрання посади, відбувається комунікація з військовою частиною, де необхідно пройти співбесіду, перевірити фізичну підготовку, пройти психологічне тестування.

Як і з якими питаннями звертаються люди у пункт рекрутингу?

На даний час дві людини безпосередньо прийшли в адміністративну будівлю міської ради з питань співпраці з військовими частинами. А також були дзвінки від людей, які уточнювали умови проходження служби у військах. Взнавали вакансії, які можуть бути у військових частинах області. Зверталася одна жіночка, яка хотіла знайти спеціальність відповідно до свого фаху працювати у військових частинах комірницею, на кухнях і таке інше. А також зверталися чоловіки, які просто розпитували умови проходження служби у військової частини. Я думаю, що будуть різні дзвінки та запитання різного характеру. Ми готові відповісти. Сьогодні ми тісно співпрацюємо з військовими частинами, які є на території Хмельницької області. Знаємо про вакансії. І якщо людина погоджується служити, ми зв'язуємося з військовими частинами й цю людину відправляємо у військову частину для подальшої співбесіди та проходження заліків.

Авторка: Алла КОЛОМЕЯ

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок