"На завдання йшли під обстрілом": воїн з Хмельницького про бойовий шлях

"На завдання йшли під обстрілом": воїн з Хмельницького про бойовий шлях

Сім місяців воював 52-річний хмельничанин Юрій Рибак. До того рік служив у Хмельницькому районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Аби взяти участь у бойових діях написав рапорт, ніс службу у 128 окремій гірсько-штурмовій бригаді.

Про свій бойовий шлях розвідник розповів Суспільне Хмельницький.

До повномасштабного вторгнення Юрій займався будівельним бізнесом. Чи ставати на захист країни — сумнівів не мав: "Я зібрав сумку за декілька днів до початку вторгнення. Коли все почалось, я пішов в районний центр комплектування. Мене мобілізували, я був головним сержантом роти охорони в РТЦК. Рік служив там, готував бійців — вогнева, бойова підготовки".

Згодом боєць долучився до 128 окремої гірсько-штурмової бригади. Запам’ятав звільнення села П’ятихатки в Запорізькій області у липні 2023, каже Юрій: "На бойове завдання йшли під обстрілом, тому що там один шлях, все решта — заміновано. По самому селу проходив "нуль" й там були постійні обстріли. В селі десь 100 хат, я був вражений, що на такий малий населений пункт стільки ресурсу потрібно, щоб звільнити".

Боєць Юрій Рибак з Хмельницького
Боєць Юрій Рибак, квітень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Усі обстріли, говорить, схожі. У пам’яті закарбувалося інше: донині, каже, бачить мертвого побратима: "Ми заходили — він лежав, через деякий час ми виходимо, він так само лежить. Ми його хотіли забрати, але ми не маємо права, доведеться скупчуватися. А група не має права скупчуватися. Такі моменти найбільше вражають".

Згодом, пригадує, забрав загиблого інший підрозділ. На рахунку Юрія Рибака 158 розвідувальних виходів. Каже, під час одного з них отримав контузію від прильоту міни.

"З побратимом були на спостережному пункті, і нас обстріляв "васільок" — це 82 калібр. Вони стріляють касетами, по чотири міни прилітає одночасно. Дві касети по нас прилетіло, але що дивно, його взагалі не зачепило, а мені осколок маленький влетів в коліно. Але контузію отримав нормальну", — говорить військовий.

Юрій Рибак з Хмельницького на бойовому завданні
Юрій Рибак на бойовому завданні. Юрій Рибак

З фронту повернувся через проблеми зі здоров’ям. Каже, на передовій стався серцевий напад. Після операції на серці у жовтні 2023 повернувся на службу до центру комплектування та соціальної підтримки. Додає, усі хлопці в його підрозділі пройшли бойове хрещення.

"В нас в роті охорони служать хлопці, які прийшли з фронту: пораненні, обмежено придатні — це 99%. Я особисто повісток не роздаю, але хлопці, які залучаються до оповіщення, мають не найліпші враження. На вулицях їх часто ображають", — каже Юрій.

За словами Юрія Рибака, після перемоги хоче повернутися до справи, якою займався до повномасштабного вторгнення — будівельної.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок