Документи про допомогу США населенню Подільської губернії понад сто років тому зберігаються у фонді хмельницького музею

Документи про допомогу США населенню Подільської губернії понад сто років тому зберігаються у фонді хмельницького музею

Американська адміністрація допомоги працювала на території Поділля упродовж року
Американська адміністрація допомоги працювала на території Подільської губернії упродовж року, квітень 2024, Хмельницький. Юрій Олійник

У фонді Державного архіву Хмельницької області зберігаються документи про діяльність Американської адміністрації допомоги на території Подільської губернії упродовж року. Організація функціонувала у період голодомору 1921-1923 років з метою зменшення його наслідків.

Про це Суспільне Хмельницький розповів начальник відділу публікаційної та науково-видавничої роботи Державного архіву Хмельницької області Юрій Олійник.

"Для того, щоб врятувати населення сучасної Хмельницької області від голодної смерті, на цій території працював Подільський комітет допомоги при американській організації. Він був створений 2 червня 1922 року. Станом на серпень 1922 року представники комітету працювали у 80 населених пунктах Поділля", — зазначив Юрій Олійник.

За його словами, населенню видавали пакети продуктової допомоги, до складу яких входили борошно, консерви, медикаменти, згущене молоко, кава, чай та інші необхідні товари, і пакунки з речами.

Звіт про харчування мешканців дитячого будинку в Кам’янці-Подільському
Звіт про харчування мешканців дитячого будинку в Кам’янці-Подільському, квітень 2024, Хмельницький. Юрій Олійник

"Завдяки цій допомозі вдалося врятувати частину людей, які голодували. Її у першу чергу надавали дитячим будинкам, жінкам, які мали дітей, лікарням, а потім дорослому населення. Документи, що зберігаються в архіві, — щотижневі звіти про харчування мешканців дитячих будинків у Дунаївцях, Кам’янці-Подільському та інших населених пунктах", — пояснив начальник відділу публікаційної та науково-видавничої роботи архіву.

Юрій Олійник розповів, Американська адміністрація допомоги припинила функціонувати на території сучасної України через дії радянської влади, спрямовані дискредитувати її діяльності. Люди, які входили до складу цієї організації, були репресовані.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок