У Хмельницькому сьогодні, 29 квітня, під час загальнонаціональної хвилини мовчання вшанували пам'ять "азовця", героя російсько-української війни Богдана Демчука. Йому назавжди 26.
Зібрались містяни й рідні полеглого бійця біля куба з фотокарткою Богдана Демчука на Алеї Героїв у Хмельницькому.
"Це місце в нас єдине, куди ми можемо прийти. Тому що на цей час ми не поховали Богдана. Немає ні тіла, ні останків, нічого, тому що він загинув на окупованій вже території", — сказала мати загиблого військовослужбовця Тетяна Демчук.
"Син знав, що ця поїздка може бути останньою", так Тетяна Демчук сказала про рішення сина-азовця доставити генератор до госпіталю з пораненими бійцями 29 квітня 2022 року в Маріуполі. Тоді, він із побратимами загинув.
"28 був обстріл госпіталю на "Азовсталі", де були всі поранені. Цей обстріл пошкодив генератор й була потреба у новому генераторі. Вони визвалися добровільно, знаючи, що це вже було кільце, і прострілювалося все. Син знав, що ця поїздка може бути останньою", — розповіла мати бійця.
За яких обставин загинув син, дізналася, зокрема, від рідних його побратимів: "Для мене було важливо, вже як його не стало, знати, чи він загинув без мук. Мені стало легше через те, що він загинув миттєво. Тому що там не було медикаментів, не було їжі, і дехто з хлопців гинув, гниючи".
Два роки, як росте без батька семирічний Михайло. Його мати — Надія Демчук розповіла, син часто згадує чоловіка: "Говоримо, що тато загинув, тато до нас більше не повернеться. Для нього тато на небі, він — зірочка. Він, коли йде й бачить на небі зірочку, то каже: "Мамо, там мій тато дивиться на нас".
Як сьогодні, сказала Надія, пам’ятає останнє повідомлення від Богдана: "29 квітня 2022 року десь о 8 ранку надійшло його останнє повідомлення: "Добрий ранок". Я тоді не встигла йому зранку відповісти, відповіла десь ближче до обіду, на зв'язок він потім не виходив".
Пам'ять про чоловіка, розповіла Надія живе в серці й на фотокартках.
Порядним і щирим запам’ятався Богдан Демчук Андрію Нецькому з Шарівки Ярмолинецької громади, де минули дитячі роки військовослужбовця. Його ім’ям там назвали вулицю. Андрій Нецький пригадує, цю ідею підтримали всі жителі села.
"Коли він рік, як загинув, мені наснився сон, що я подав ініціативу, щоб перейменувати вулицю. Я розповів про це своєму товаришу, і ми разом постаралися здійснити те, що наснилося", — сказав товариш.
Від сьогодні до 28 травня, дня народження Богдана Демчука, триватиме пам’ятний флешмоб з хештегом "Наш "Вогник". Шарівка" за ініціативи матері героя: "У Богдана був позивний "Вогник". Будь-хто, хто знав мого сина, може сказати слова про той слід, який мій "Вогник" залишив у їхньому серці".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.