У Хмельницькому презентували біобібліографічний покажчик про Героїв України з Хмельниччини

У Хмельницькому презентували біобібліографічний покажчик про Героїв України з Хмельниччини

"Герої України – учасники російсько-української війни: Хмельницька область", квітень 2024
Покажчик "Герої України – учасники російсько-української війни: Хмельницька область", квітень 2024 . Хмельницька обласна універсальна бібліотека

У Хмельницькому презентували біобібліографічний покажчик "Герої України — учасники російсько-української війни: Хмельницька область". Ця книга про військовослужбовців з регіону, які сьогодні боронять Україну, та тих, хто загинув, захищаючи її кордони.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла головна бібліографка відділу краєзнавства Хмельницької обласної універсальної бібліотеки Оксана Шеін.

"В цій книжці можна дізнатися про життя 10 наших земляків та 26 життєво пов'язаних з Хмельниччиною людей. Це військовослужбовці, дитинство яких минуло на Хмельниччині, які служили у військових частинах в межах області, та тих, які закінчили нашу військову академію".

Усі дані про Героїв України авторка збирала протягом року. Шукала інформацію в інтернеті, книзі пам’яті, у статтях та публікаціях.

У покажчику багато розповідається про військовослужбовців тактичної авіації, розповіла Оксана Шеін.

"Це і льотчик Коломієць, який в ніч, коли почалося повномасштабне вторгнення, загинув в небі неподалік селища Сатанів. Льотчик Михайло Матюшенко, який загинув в небі над Одещиною. Його довгий час не могли знайти, бо тіло віднесло течією та було знайдено неподалік міста Софія. Пілота, який перебував з ним у складі одного екіпажу, й досі не знайдено. І багато-багато інших Героїв є в цьому покажчику".

За словами головної бібліографки відділу краєзнавства, це вже третє подібне видання. Перше виходило у 2010 році про видатних людей Хмельниччини, які зробили вагомий внесок у розвиток України. Друге — у 2016 році. Туди вже увійшли Герої Небесної Сотні з Хмельниччини. І третє видання повністю присвячене російсько-українській війні.

"Я маю надію, що цей довідник стане елементом колективної пам’яті й жодне ім’я, включене до нього, не буде забутим".

У планах, розповіла Оксана Шеін, продовжити ці видання. Вже зараз вона працює з інформацією про нових Героїв України, які живуть на Хмельниччині.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок