"Ми зустрічали рудого лиса Степана, який їв з рук": екскурсовод з Хмельницького про Чорнобиль

"Ми зустрічали рудого лиса Степана, який їв з рук": екскурсовод з Хмельницького про Чорнобиль

Після нашої перемоги планує повезти в Чорнобильську зону три групи туристів власник туристичної фірми в Хмельницькому Олександр Бондар. Чоловік у лютому 2022, напередодні повномасштабного вторгнення, записував туристів в покинуту 30-кілометрову зону Чорнобильської АЕС, тури тоді були розплановані на всі вихідні літа.

Спогади про екскурсії в Чорнобилі — в матеріалі Суспільне Хмельницький.

"В Прип'яті ми часто зустрічали рудого лиса Степана, який приходив до нас і їв з рук. Ми завжди для нього брали корм з собою. Там був ще один лис, але Степан був дружній".

Зі слів Олександра, популярність Чорнобиля, як туристичної пам’ятки почала розвиватись в середині 2000 років. Інтерес туристів з усього світу до 30-кілометрової зони зріс після виходу у 2019 році американського мінісеріалу "Чорнобиль".

"У всіх, хто там був, уявлення змінювалось на 100%. Усі щось чули, читали, але коли пройшлись по місцях, побули біля реактора, то повертались розчаровані, що можна було врятувати більше людей. Кожна локація вражає: недобудовані енергоблоки, величезні труби, в які можна зайти, радіолокаційна антена "Дятел" довжиною до 480 метрів і висотою 120 метрів".
"Ми зустрічали рудого лиса Степана, який їв з рук": екскурсовод з Хмельницького про Чорнобиль
Прип'ять у 2021 році. Олександр Бондар

Олександр розповів, що попит на тури до Чорнобиля був стабільним: туристичний сезон відкривався в березні й закривався в грудні.

"Я возив невеликі туристичні групи, до 20 людей, декілька разів на тиждень. Програма була недешевою й не сприяла заробітку. Членський внесок для дозволу дорого коштував. Люди, коли заїжджали на територію Чорнобильської зони, отримували накопичувач. І цей накопичувач був номерний за кожною людиною, згідно з дозволом. Потім перевіряли, чи людина не набрала радіації. Якщо було, людина проходила медичне обстеження".

Останній тур Олександр здійснив у грудні 2021 року. Наступні поїздки, сказав чоловік, були розплановані на всі вихідні літа 2022 року. Та поки діє воєнний стан, Чорнобильська зона закрита для туристів.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок