У хмельницькому ліцеї №1 учні почали вирощувати мікрозелень: що робитимуть з врожаєм

У хмельницькому ліцеї №1 учні почали вирощувати мікрозелень: що робитимуть з врожаєм

Проєкт з вирощення мікрозелені "Розумний город. Мікрозелень" реалізують вперше на Хмельниччині на базі ліцею №1 імені Володимира Красицького. В межах цього проєкту від організаторів учні безкоштовно отримали обладнання. Вирощену зелень продають.

Семикласники висівають редис в межах проєкту "Розумний город. Мікрозелень".

"Беремо шість грамів редиски та засіваємо рівномірно по лоточку".

Ліцей №1 імені Володимира Красицького першим в області серед навчальних закладів взявся реалізовувати проєкт "Розумний город. Мікрозелень", розповів директор закладу Святослав Ратушняк. В межах цього проєкту аграрна компанія безкоштовно надала стелаж, лампи, помпу для поливу мікрозелені та її насіння.

У хмельницькому ліцеї №1 учні почали вирощувати мікрозелень: що роблять з врожаєм
Учениця хмельницького ліцею №1 поливає мікрозелень, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

"Це міжнародна компанія "Контінентал Фармерз Груп", яка є українсько-голландською. Вони запустили цей соціальний проєкт "Розумний город". І два роки тому відокремили "Розумний город. Мікрозелень", — пояснив Святослав Ратушняк.

Проєкт є навчальним та має кілька напрямків.

"Це робиться для того, щоб активізувати дітей, для того, щоб в них виховати культуру здорового харчування, до такої спільної колективної діяльності та до діяльності, яка пов’язана із сільськогосподарською", — розповів директор ліцею.

У хмельницькому ліцеї №1 учні почали вирощувати мікрозелень: що роблять з врожаєм
Мікрозелень, яку вирощують учні ліцею в рамках проєкту "Розумний город. Мікрозелень", квітень 2024. Суспільне Хмельницький

Вирощують зелень 25 учнів від шостого до одинадцятого класу, розповіла викладачка технологій Ірина Баськова.

"15 з них є агрономами, 5 учнів — менеджери з продажу, один бухгалтер, інші – кур’єри. Сформували команду за бажанням учнів, нам потрібно більшість агрономів", — розповіла Ірина Баськова.

На один стелаж поміщається до 70 лотків з насінням. Учениця шостого класу Анна Авдєєва розповіла, учні можуть контролювати певні процеси догляду за городом за допомогою смартфона.

У хмельницькому ліцеї №1 учні почали вирощувати мікрозелень: що роблять з врожаєм
Мікрозелень, яку посіяли учні ліцею, почала проростати, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

"В нас є програма "Розумний город" і дистанційно ми можемо керувати поливом та світлом. Наприклад, є пункт "світло", я можу дистанційно вимкнути його", — пояснила учениця.

Анна каже, що найбільше купують зелень гороху та соняху. У межах проєкту вона шукає клієнтів.

"Основні наші клієнти — це учні та їхні батьки, також велику частину мікрозелені купують педагоги. Також ми налагодили такі зв’язки з одним із місцевих закладів з харчування".

У хмельницькому ліцеї №1 учні почали вирощувати мікрозелень: що роблять з врожаєм
Учні ліцею доглядають за зеленню, яку вирощують в рамках проєкту "Розумний город. Мікрозелень", квітень 2024. Суспільне Хмельницький

Вирощену зелень учні продають. Для цього розробили візитівки та створили в соцмережах канали. Частину вторгованих грошей віддають на благодійність, розповів Святослав Ратушняк.

"Третину виручених коштів ми будемо витрачати на закупівлю обладнання, насіння всього іншого, і не 10 відсотків, а теж третину на потреби Збройних сил України, і також ще третину учні будуть концентрувати, зосереджувати для задоволення якихось своїх потреб", — розповів Святослав Ратушняк.

Як розповів Святослав Ратушняк, за останній тиждень замовлень мікрозелені було більше, ніж учні встигли її виростити. У майбутньому планують поставити ще один стелаж для такого городу.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок