У національному парку Хмельниччини встановили штучні гніздівлі для комах

У національному парку Хмельниччини встановили штучні гніздівлі для комах

Вулики Фабра встановили на території національного природного парку "Мале Полісся"
Вулики Фабра встановили на території національного природного парку "Мале Полісся", квітень 2024, Хмельниччина. Наталія Кратасюк

На території національного природного парку "Мале Полісся", що на Хмельниччині, встановили вулики Фабра — штучні гніздівлі для комах-запилювачів. Конструкції у вигляді пучків з порожнистих стебел сухого очерету розмістили у місцях, що є типовим середовищем їхнього життя.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" Наталія Кратасюк.

"Працівники парку встановили штучні гніздівлі з метою виконання заходів з охорони й збереження природних комплексів і об'єктів тваринного світу, а саме перетинчастокрилих комах. Вулики Фабра допомагають компенсувати відсутність місць гніздування і життя. Завдяки їм вдається зберегти й збільшити кількість корисних видів комах", — зазначила Наталія Кратасюк.

За її словами, середня довжина штучної гніздівлі — 30 сантиметрів, ширина — 15.

У парку "Мале Полісся", що на Хмельниччині, розмістили 15 штучних гніздівель
У парку "Мале Полісся" розмістили 15 штучних гніздівель, квітень 2024, Хмельниччина. Наталія Кратасюк

"Вулики Фабра — проста і невелика конструкція, розміри зумовлені зручністю монтування. Стебла порожнистого очерету ми зв'язували у пучки. Щоб захистити гніздівлю від дощу, можна зробити каркас з природного матеріалу, наприклад, шматка кори. Важливо, щоб діаметр очерету був від двох до десяти міліметрів, аби комаха змогла там жити, робити комірки й відкладати личинки", — розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку.

Наталія Кратасюк пояснила, зазвичай у гніздівлі заселяються поодинокі бджоли — осмії: "Вони корисні запилювачі, можуть літати й виконувати своїх функції в похмуру і сиру погоду. Звичайні бджоли в таких умовах не вилітають з вулика".

Старша наукова співробітниця зазначила, на території парку розмістили 15 вуликів Фабра: "Їх встановлювали на відкритих сонячних ділянках поблизу природних лук, де є різнотрав'я, необхідне для комах. Важливо, щоб місце було захищене від протягів".

За словами Наталії Кратасюк, працівники парку не вперше встановлюють штучні гніздівлі. Щороку їх замінюють на нові, через крихкість матеріалу конструкції.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок