У національному парку Хмельниччини розцвіли регіонально рідкісні рослини

У національному парку Хмельниччини розцвіли регіонально рідкісні рослини

У національному природному парку "Мале Полісся" розцвіли регіонально рідкісні рослини
У національному природному парку "Мале Полісся" розцвіли регіонально рідкісні рослини, квітень 2024, Хмельниччина. Наталія Кратасюк

На території національного природного парку "Мале Полісся", що на Хмельниччині, розцвіли регіонально рідкісні рослини. Андромеда ряснолиста і первоцвіт весняний включені до переліку видів, що підлягають особливій охороні в регіоні.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" Наталія Кратасюк.

За її словами, андромеда ряснолиста — невисокий кущ з малорозгалуженим стеблом.

"У рослини вузькі, шкірясті, із загорнутими донизу краями листки. Зверху вони зелені, знизу — зі сріблясто-блакитним нальотом. Цвіте блідо-рожевими або білими квітами, що нагадують маленькі кульки або горошинки", — зазначила Наталія Кратасюк.

Андромеда ряснолиста на території Хмельниччини
Андромеда ряснолиста, квітень 2024, Хмельниччина. Наталія Кратасюк

Старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" пояснила, андромеда ряснолиста квітне з квітня по червень, іноді — повторно восени: "Рослина має неофіційну назву — болотний розмарин, оскільки листки містять ефірні олії, що дають характерний пряний аромат".

Наталія Кратасюк розповіла, андромеда ряснолиста — тіньовитривала рослина, зазвичай росте на торфових болотах та у заболочених хвойних і дубово-соснових лісах.

Старша наукова співробітниця зазначила, наразі, крім андромеди ряснолистої, у національному природному парку квітне первоцвіт весняний — багаторічна трав'яниста рослина заввишки від 5 до 30 сантиметрів.

Первоцвіт весняний на території Хмельниччина
Первоцвіт весняний, квітень 2024, Хмельниччина. Наталія Кратасюк

"Первоцвіт весняний має розетку прикореневих листків і квітконосні стрілки. Його можна зустріти у мішаних лісах, серед чагарників, на узліссях і галявинах. Первоцвіт весняний — це не просто гарна квітуча рослина, а справжній скарб природи, який потребує нашої уваги та підтримки. Збереження його середовища зростання є важливим завданням", — пояснила Наталія Кратасюк.

За її словами, на території національного природного парку "Мале Полісся" зафіксовано 54 види регіонально рідкісних рослин і 26 — червонокнижних.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок