ГРВІ та грип на Хмельниччині відступає, проте зростає захворюваність на ротавірусну інфекцію

ГРВІ та грип на Хмельниччині відступає, проте зростає захворюваність на ротавірусну інфекцію

На Хмельниччині темпи захворюваності на ковід, грип та ГРВІ стрімко зменшуються. Натомість збільшується кількість хворих на ротавірусну інфекцію, переважно — дітей.

Про це Суспільному розповіла медична директорка Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

З її слів, на грип та ковід фіксують лише поодинокі випадки, ГРВІ та пневмонії також є, але не масово.

"Наразі зросла кількість хворих на ротавірусну інфекцію. Ми не бачимо дуже великого збільшення, але є тенденція до невеликого зростання. Ця кишкова інфекція спостерігається переважно у дітей різного віку, навіть у деяких дорослих", — говорить Нінель Марцонь.

Наразі на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває до 10 пацієнтів з ротавірусною інфекцією, в переважній більшості — це діти, зазначає медична директорка медзакладу.

"Ці пацієнти поступили з симптомами інтоксикації. Ротавірус — це кишкова інфекція. У хворого може бути підвищена температура, блювання, діарея, слабкість, біль у животі. Мікрофлора кишечника нормалізовується протягом місяця", — пояснює Нінель Марцонь.

Щоб не підхопити ротавірус, радить медикиня, потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, зокрема мити руки з милом, обробляти їх антисептичними засобами.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок